РОКИТНЯНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
Київська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

15 Вересня, 2021 р., 15:04
В Київській області розпочинається посівна зернових культур. Перед посівом сільгоспвиробникам радимо переконатися у якості насіння, у  визначенні норми висіву виходячи з посівних якостей, у відповідності характеристик сорту вимогам споживачів та чи дозволено поширювати певний сорт.
01 Вересня, 2021 р., 16:01
Озимий ячмінь – сільськогосподарська культура, яка, як і більшість культур, при вирощуванні має свої переваги та недоліки.
17 Серпня, 2021 р., 19:22
“Якісне насіння – надійний фундамент майбутнього урожаю” - говорить народна мудрість. Використання високоякісного посівного матеріалу та високопродуктивних сортових ресурсів належить до основних факторів інтенсифікації виробництва культур, тому значна увага сьогодні повинна приділятись галузі насінництва. Система насінництва повинна бути узгоджена з внутрішніми потребами ринку посівного матеріалу, враховувати ринкові тренди, зміни і тенденції на світовому ринку, сучасні технології виробництва насіння. Перевірка насіння дозволить підвищити сортову чистоту насіннєвого матеріалу, забезпечити зростання урожайності сільськогосподарських рослин та відкриває шлях насінню сортів на світовий ринок насіння. У Державних установах " Обласні фітосанітарні лабораторії" фахівцями відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу проводяться визначення головних показників, які характеризують якість насіння: - чистоту насіння - вологість - маса 1000 насінин - енергія проростання і схожість. Крім наведених показників якості посівного матеріалу беруть до уваги органолептичні показники, а саме: колір, блиск, запах. Відхилення цих властивостей від стандартів свідчать про погіршення якості насіння. Так, втрата насінням природного кольору й блиску часто вказує на втрату схожості. А щоб визначити ці показники, насіння необхідно перевірити в лабораторних умовах. Лабораторному випробуванню підлягають насіння зернових, зернобобових, круп'яних, овочевих і баштанних, квіткових, кормових і технічних культур, багаторічних злакових і бобових трав. . Контроль насіння спрямований на те, щоб посів здійснювався тільки доброякісним насінням, яке гарантує одержання дружних, нормальних, сильних сходів і щоб в посівному матеріалі не було домішок інших культур і сортів, насіння бур'янів, збудників хвороб та шкідників.
05 Липня, 2021 р., 15:26
Участь України в міжнародному ринку насіння ставить нові вимоги до підвищення конкурентоздатності насінницької галузі. Як відомо, 10 червня 2021 року Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) розширила участь України у Схемах ОЕСР сортової сертифікації або контролю насіння, призначеного для міжнародної торгівлі, долучивши її до Схеми для насіння трав та бобових. Додатково виділено значення Схеми для сертифікації насіння сої, як головної зернової бобової культури.
16 Червня, 2021 р., 12:06
Розпочалося крайове заселення посівів озимої пшениці хлібними  жуками (жук кузька). Масовий вихід з ґрунту хлібних жуків (кузька, красун, хрестоносець) та живлення на колосках проходитиме в період цвітіння -  формування зерна колосових культур.  Жуки  виїдають зерна злаків у період молочної стиглості, а тверді зерна вибивають на ґрунт. Особливо сильно пошкоджують пшеницю, жито, ячмінь.
02 Червня, 2021 р., 11:42
Відповідно до статті 17 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» використання для сівби/посадки насіння та/або садивного матеріалу, що не має відповідного сертифіката, забороняється.
25 Травня, 2021 р., 13:25
Питання оптимальної технології вирощування насіння озимих культур є актуальним особливо з наближенням осінньої посівної кампанії.
26 Квітня, 2021 р., 15:43
Сидерати (зелені добрива) - рослини, що швидко набирають зелену масу, їх скошують і закладають у ґрунт або залишають на його поверхні для захисту верхнього шару, а коріння сидератів, розташоване в землі, перегниваючи, служить збагаченню ґрунту і підґрунтя. Ці рослини своєю потужною надземною частиною пригнічують ріст бур'яну і захищають верхній шар ґрунту від сонячних променів. Потужне коріння сидератів не дозволяє бур'янами добувати собі харчування, крім того, вони добре розпушують землю, а після відмирання покращують водопроникність, водоутримуючу здатність та аерацію ґрунту.
30 Березня, 2021 р., 12:25
Універсальний термін висіву насіння на розсаду назвати практично неможливо – його визначають дуже багато факторів. Але його можна розрахувати, причому з великою точністю.
02 Березня, 2021 р., 12:44
Зазвичай пасічники не звертають увагу на процеси посівних робіт, бо такої необхідності ще не існувало декілька років тому.