Закладаємо основу під урожай 2022

• Переглядів: 30

Річний цикл у сільському господарстві не відповідає календарному року, зазвичай він починається з підготовки ґрунту та посіву восени одного року та збиранням врожаю у наступному році. Про це можна сказати і в насінництві.

Особливості зберігання насіння ярих культур

• Переглядів: 44

Необхідність зберігання насіння пов’язана з біологічним властивостями різних культур. Початок зберігання насіння розпочинається ще в бункері комбайна у вигляді свіжозібраного вороху. Під час перевезення на тік, насіння зберігається в транспортних засобах. Лише після закінчення повного циклу післязбиральної обробки – сушіння, очищення, сортування, тощо, насіння закладають у комори, на довготривале зберігання.

Про заборону використання та розповсюдження незареєстрованих генетично модифікованих організмів у відкритих системах

• Переглядів: 51

Існує багато думок «за» і «проти» використання генетично модифікованих організмів. Кожна країна приймає власне рішення, щодо цього питання, та закріплює його на законодавчому рівні. В Україні основним документом, який регулює використання ГМО є Закон України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» (далі – Закон).

Сій добірне зерно, в засіках буде повно. Рекомендуємо перевірити якість насіння перед посівною

• Переглядів: 97

В Київській області розпочинається посівна зернових культур. Перед посівом сільгоспвиробникам радимо переконатися у якості насіння, у  визначенні норми висіву виходячи з посівних якостей, у відповідності характеристик сорту вимогам споживачів та чи дозволено поширювати певний сорт.

Якісне насіння – надійний фундамент майбутнього урожаю!

• Переглядів: 121

“Якісне насіння – надійний фундамент майбутнього урожаю” - говорить народна мудрість. Використання високоякісного посівного матеріалу та високопродуктивних сортових ресурсів належить до основних факторів інтенсифікації виробництва культур, тому значна увага сьогодні повинна приділятись галузі насінництва. Система насінництва повинна бути узгоджена з внутрішніми потребами ринку посівного матеріалу, враховувати ринкові тренди, зміни і тенденції на світовому ринку, сучасні технології виробництва насіння. Перевірка насіння дозволить підвищити сортову чистоту насіннєвого матеріалу, забезпечити зростання урожайності сільськогосподарських рослин та відкриває шлях насінню сортів на світовий ринок насіння. У Державних установах " Обласні фітосанітарні лабораторії" фахівцями відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу проводяться визначення головних показників, які характеризують якість насіння: - чистоту насіння - вологість - маса 1000 насінин - енергія проростання і схожість. Крім наведених показників якості посівного матеріалу беруть до уваги органолептичні показники, а саме: колір, блиск, запах. Відхилення цих властивостей від стандартів свідчать про погіршення якості насіння. Так, втрата насінням природного кольору й блиску часто вказує на втрату схожості. А щоб визначити ці показники, насіння необхідно перевірити в лабораторних умовах. Лабораторному випробуванню підлягають насіння зернових, зернобобових, круп'яних, овочевих і баштанних, квіткових, кормових і технічних культур, багаторічних злакових і бобових трав. . Контроль насіння спрямований на те, щоб посів здійснювався тільки доброякісним насінням, яке гарантує одержання дружних, нормальних, сильних сходів і щоб в посівному матеріалі не було домішок інших культур і сортів, насіння бур'янів, збудників хвороб та шкідників.

Про підготовку матеріально-технічної бази до приймання зерна і насіння нового урожаю

• Переглядів: 105

Участь України в міжнародному ринку насіння ставить нові вимоги до підвищення конкурентоздатності насінницької галузі. Як відомо, 10 червня 2021 року Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) розширила участь України у Схемах ОЕСР сортової сертифікації або контролю насіння, призначеного для міжнародної торгівлі, долучивши її до Схеми для насіння трав та бобових. Додатково виділено значення Схеми для сертифікації насіння сої, як головної зернової бобової культури.

На посіви злакових зазіхають хлібні жуки. Як зупинити наступ?

• Переглядів: 134

Розпочалося крайове заселення посівів озимої пшениці хлібними  жуками (жук кузька). Масовий вихід з ґрунту хлібних жуків (кузька, красун, хрестоносець) та живлення на колосках проходитиме в період цвітіння -  формування зерна колосових культур.  Жуки  виїдають зерна злаків у період молочної стиглості, а тверді зерна вибивають на ґрунт. Особливо сильно пошкоджують пшеницю, жито, ячмінь.