ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

22 Липня, 2024 р., 13:43
Майже вся територія України залишається ензоотичною щодо лептоспірозу. За останні роки простежується тенденція до збільшення рівня захворюваності. Відповідно до статистичних даних МОЗ України, впродовж 2021 року 122 особи в країні мали це інфекційне захворювання, впродовж 2022 року – вже 141 особа, а у 2023 році на лептоспіроз захворіли 400 осіб. Протягом минулого року також зафіксовано і летальні випадки інфікування у Дніпропетровській, Львівській, Чернігівській, Харківській областях.
10 Липня, 2024 р., 14:15
Законодавством України продаж харчових продуктів дозволяється здійснювати тільки через стаціонарні підприємства торгівлі та через дрібнороздрібну торговельну мережу.
10 Липня, 2024 р., 13:29
Відділ контролю в сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що 8 вересня 2023 року Уряд прийняв Постанову № 964, якою затвердив Порядок ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу, що відсутні в Реєстрі сортів рослин України, але внесені до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Постанова ухвалена відповідно до виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо забезпечення дотримання Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку.
04 Липня, 2024 р., 15:55
Якщо дуже хочеться пити, ми згодні на все – навіть на ту пляшку води, яка здається більш схожою на теплий чай. Однак експерти попереджають: якщо пластикова ємність  перегрілася на сонці, пити з неї не варто.
24 Червня, 2024 р., 14:35
ГУ Держпродспоживслужби в Київській області інформує: про  Порядок ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту, не занесеного до Реєстру сортів рослин України, але занесеного до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, для цілей розмноження та подальшого вивезення за межі України (Постанова КМУ №964 від 8 вересня 2023 року).
20 Червня, 2024 р., 09:25
Останнім часом до Держпродспоживслужби надходять багато телефонних дзвінків щодо інформації з соціальних мереж про те, що власників генераторів будуть штрафувати за перевищення рівня шуму під час роботи цих приладів.
19 Червня, 2024 р., 14:49
В Україні останнім часом почастішали випадки захворювання на ботулізм. Переважно люди потрапляли на лікарняне ліжко після вживання риби домашнього приготування та консервів. З початку року в Україні зареєстровано 28 постраждалих від ботулізму, з них 3 людини померли. Причиною захворювання послужили консервована продукція (м’ясо, гриби), риба солена домашнього приготування.
17 Червня, 2024 р., 13:47
У літній період частішають випадки захворювань на гострі кишкові інфекції та виникнення харчових отруєнь. Підвищена температура навколишнього середовища сприяє розповсюдженню збудників, які викликають захворювання на найпоширеніші кишкові інфекції – дизентерію, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції,  ротавірусну і ентеровірусні інфекції.
10 Червня, 2024 р., 13:50
 Законодавство України про права на сорти рослин базується на Конституції України та складається із Цивільного кодексу України, Закону України «Про охорону прав на сорти рослин» (далі – Закон), міжнародних договорів у сфері охорони прав на сорти рослин, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до них.
07 Червня, 2024 р., 11:30
З метою недопущення ускладнень епідемічної ситуації в області, пов’язаної із споживанням харчових продуктів, які можуть бути небезпечними внаслідок порушення температурних умов їх зберігання, Рокитнянський відділ Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Білоцерківського району Головне управління Держпродспоживслужби у Київській області рекомендує громадянам дотримуватись наступних порад: