ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СПЛАТИ ЄСВ УПРОДОВЖ ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ НЕ ПЕРЕДБАЧАЄ ЗАРАХУВАННЯ ПЕРІОДІВ РОБОТИ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ

Законодавством України передбачено право фізичним особам – підприємцям на спрощеній та загальній системі оподаткування, особам, які проводять незалежну професійну діяльність та членам фермерського господарства, тимчасово, з 1 березня 2022 року та протягом 12 місяців після припинення або скасування воєнного стану не нараховувати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе.

З 30 КВІТНЯ 2022 РОКУ ЗМІНЕНО ПОРЯДОК РОЗРАХУНКУ СУМИ ДОПЛАТИ ДО МІНІМАЛЬНОГО СТРАХОВОГО ВНЕСКУ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ НЕПОВНОГО МІСЯЦЯ РОБОТИ

Для врахування до страхового стажу неповного місяця роботи як повний доплата до суми страхових внесків за раніше відпрацьований неповний місяць визначається виходячи з мінімальної заробітної плати на дату здійснення доплати.

Законом України від 14.04.2022 №2191 «Про внесення змін до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання суспільних відносин, пов’язаних із набуттям статусу ос

Варто зазначити, що даний вид пенсії призначається незалежно від тривалості страхового стажу особи, зниклої безвісти за особливих обставин. При цьому дітям така пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

30 квітня 2022 року набув чинності Закон України від 15 лютого 2022 року №2040-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства”.

Законом передбачено, зокрема можливість дострокового призначення пенсії за віком особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників.

ДАТУ ЩОРІЧНОЇ ІНДЕКСАЦІЇ ВИЗНАЧЕНО НА ЗАКОНОДАВЧОМУ РІВНІ

Президент України підписав Закон України від 15.02.2022 №2040-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства”, яким зокрема визначено 1 березня датою щорічної індексації пенсій для всіх категорій пенсіонерів, в тому числі військовим, державним службовцям, науковцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування.