Ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту, не занесеного до Реєстру сортів рослин України, але занесеного до Переліку сортів рослин ОЕСР

Дата: 10.07.2024 13:29
Кількість переглядів: 27

Фото без описуВідділ контролю в сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що 8 вересня 2023 року Уряд прийняв Постанову № 964, якою затвердив Порядок ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу, що відсутні в Реєстрі сортів рослин України, але внесені до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Постанова ухвалена відповідно до виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо забезпечення дотримання Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку. 

Порядок визначає умови та процедуру ввезення на територію України та вивезення за її межі насіння і садивного матеріалу сорту, не занесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в України (далі - Реєстр сортів рослин України), але занесеного до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку (далі - ОЕСР), тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна.

У  Порядку терміни вживаються у такому значенні:
компетентний орган - Мінагрополітики;
компетентний орган країни реєстрації сорту рослини ОЕСР - державний орган країни, який здійснює занесення сорту рослин до Переліку сортів рослин ОЕСР та надає згоду (угоду) на розмноження насіння сорту рослин ОЕСР;
сорт рослини ОЕСР - сорт рослини, занесений до Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, та складові частини (батьківські компоненти) сорту рослини ОЕСР, якщо тип такого сорту рослини ОЕСР відноситься до гібриду першого покоління;
насіння сорту рослини ОЕСР - посадковий матеріал сорту рослини ОЕСР, що ввозиться на територію України для цілей розмноження, у тому числі складові частини (батьківські компоненти) гібриду першого покоління такого сорту рослини ОЕСР, та посадковий матеріал розмноженого сорту рослини ОЕСР для цілей вивезення за межі території України;
орган із сертифікації - орган з оцінки відповідності, що входить до сфери управління Мінагрополітики.

Підтвердження відомостей щодо сорту рослини ОЕСР у Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, та згоди (угоди) на розмноження (далі - підтвердження) є підставою для ввезення суб’єктом господарювання на територію України насіння сорту рослини ОЕСР.

Суб’єкт господарювання, який має намір ввезення на територію України та вивезення за її межі насіння і садивного матеріалу сорту рослини, не занесеного до Реєстру сортів рослин України, але занесеного до Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, подає до компетентного органу (Мінагрополітики) в електронній або паперовій формі заяву щодо підтвердження відомостей про сорт рослини/сорти рослин ОЕСР у Переліку сортів рослин ОЕСР та згоди (угоди) на розмноження насіння сорту рослини ОЕСР.

Компетентний орган протягом п’яти робочих днів з дати отримання заяви надсилає на офіційну поштову або електронну адресу компетентного органу країни реєстрації сорту рослини ОЕСР запит щодо підтвердження відомостей сорту рослини ОЕСР у Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, та надання згоди (угоди) на розмноження насіння сорту рослини ОЕСР.
Під час надходження документів від компетентного органу країни реєстрації сорту рослини ОЕСР, запитуваних відповідно до додатка, компетентний орган протягом п’яти робочих днів з дати отримання розглядає їх та у  разі забезпечення повної відповідності вимогам запитуваної інформації оформлює у паперовій формі та видає заявнику підтвердження. Видача підтвердження здійснюється безоплатно.

Ввезення на територію України насіння сорту рослини ОЕСР згідно з цим Порядком здійснюється виключно для цілей розмноження та подальшого вивезення за межі України.

Ввезення для цілей розмноження, сертифікація та подальше вивезення насіння сорту рослини ОЕСР згідно з цим Порядком здійснюється заявником у строки, що не перевищують два роки та шість місяців від дати отримання підтвердження.

Ввезення для цілей розмноження, сертифікація та подальше вивезення насіння сорту рослини ОЕСР згідно з цим Порядком здійснюється заявником відповідно до вимог, встановлених Законами України “Про насіння і садивний матеріал” та “Про карантин рослин”, а також схемами ОЕСР сортової сертифікації або контролю насіння, призначеного для міжнародної торгівлі, до яких приєдналася Україна, та іншими нормативно-правовими актами, які регулюють обіг насіння.

Заявник забезпечує вивезення за межі території України розмножене насіння сорту рослини ОЕСР до завершення граничного строку дії підтвердження.

У разі встановлення порушення заявником вимог цього Порядку компетентний орган достроково відкликає раніше видані підтвердження та відмовляє заявнику у видачі підтверджень відповідно до поданих ним будь-яких інших заявок до усунення встановлених порушень.

Встановлення факту порушення умов цього Порядку передбачає заборону на ввезення насіння сорту рослини ОЕСР або вивезення чи знищення насіння сорту рослини ОЕСР за рахунок заявника відповідно до Порядку знищення насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі, та садивного матеріалу, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або в інших цілях, затвердженого наказом Мінагрополітики від 20 грудня 2018 р. № 613.

Про прийняті рішення стосовно відкликання підтвердження компетентний орган інформує Держпродспоживслужбу.

Відділ контролю в сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Київській області (03028,м. Київ, вул. Саперно-Слобідська,  8, телефон (044) 495-88-61; (044) 495-88-62; fito.kyiv@dpssko.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь