ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

02 Листопада, 2023 р., 11:00
За інформацією МОЗ України у Вінницькій області зареєстровано спалах гепатиту А. Станом на 31.10.23 зафіксовано вже 247 випадків захворювання на вірусний гепатит А, зокрема 16 – за минулу добу. Із них лабораторно підтверджені 207 випадків, 118 людей перебувають на стаціонарному лікуванні. Серед захворілих – 35 дітей, у тому числі дошкільного віку. Хворіють також 9 студентів.Серед працівників закладів освіти зафіксовано 13, випадків вірусного гепатиту А, серед медиків - 7. Поодинокі випадки захворювання, окрім Вінниці, зареєстрували і в інших територіальних громадах області. Хворих на гепатит А виявили у Могилеві-Подільському, Хмільнику, Калинівці, Гайсині та Козятині. Оскільки джерелом інфекції є хвора людина, ризик розповсюдження хвороби можливий з міграцією населення між Київською та Вінницькою областями.
31 Жовтня, 2023 р., 13:47
Чим небезпечна посадка нового саду замість старого і як уникнути загибелі молодих дерев?
03 Жовтня, 2023 р., 14:44
12 вересня Президентом України Володимиром Зеленським було підписано Закон України «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки» від 23.08.2023 № 3339-IX.
18 Вересня, 2023 р., 14:55
Зерно – це живий організм, в якому відбуваються фізіологічні процеси і як будь-який живий організм воно дихає. Від інтенсивності дихання зернової маси  при зберіганні, залежить її якість та термін зберігання. Найважливішими факторами, які визначають інтенсивність дихання зерна, є вологість і температура.
04 Вересня, 2023 р., 13:29
Уряд затвердив постанову від 25 серпня 2023 р. № 917 новий Порядок видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин та контролю за їх використанням.
21 Серпня, 2023 р., 16:21
Залежно від своїх генетичних і біологічних особливостей зерно різних сільськогосподарських культур може зберігатись протягом різного терміну. На термін збереження зерна впливають також фізичні та хімічні процеси, які відбуваються в зерновій масі. Тож якщо плануєте зберігати зерно якнайдовше, то потрібно забезпечити стабільні умови його зберігання.
09 Серпня, 2023 р., 10:12
Сушіння – складний технологічний процес, який застосовують для видалення надлишкової вологи у зерні з метою доведення його до сухого стану, який забезпечує подальшу надійну збереженість продукції. При сушінні необхідно додержуватися рекомендованих режимів сушіння зерна залежно від його вологості та цільового призначення.
07 Серпня, 2023 р., 15:46
Грибний сезон ще не на часі, проте на початку серпня 2023 року зареєстровано один випадок отруєння грибами. Постраждала  збирала дикорослі гриби "зонтики"  у Томилівському лісі, після вживання страви зі смаженими грибами  із симптомами гострого отруєння звернулися за медичною допомогою до КНП БМР "Білоцерківська міська лікарня № 1", та була ушпиталена з діагнозом "Гостре отруєння дикорослими грибами», стан середньої важкості.
10 Липня, 2023 р., 13:38
Половина календарного року позаду. Зовсім скоро суб’єкти насінництва візьмуться до збирання зерна нового врожаю. Вимоги до якості збирання насінницьких посівів більш високі, ніж до збирання посівів продовольчого і кормового призначення, оскільки важливо не тільки зібрати високий урожай, а й отримати насіння з високими посівними якостями. Коли йдеться про посівні якості насіння, мають на увазі: чистоту, вологість, енергію проростання, схожість та масу 1000 насінин.
26 Червня, 2023 р., 14:22
До зберігання олійних культур пред'являються особливі вимоги, що пов'язано з великим вмістом жиру, який не здатний зв'язувати і зберігати вологу. Самозігрівання в партіях олійних культур відбувається значно швидше, що пов'язано з великим виділенням тепла під час окислювальних процесів. Крім того, на збереження насіння олійних культур значно впливає ступінь його очищення, зокрема надмірна кількість у зерновій масі пошкоджених і повністю або частково обрушених насінин.