ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ
08 Жовтня, 2024 р., 14:50
Борошно – продукт перемеленого зерна, який використовується для виготовлення хліба, макаронів, кондитерських виробів тощо. Залежно від виду сировини розрізняють борошно пшеничне, житнє, ячмінне, вівсяне, кукурудзяне, горохове, соєве. Кожний сорт борошна характеризується певними показниками: крупністю помелу, зольністю, числом падіння, хлібопекарськими якостями тощо. Типовий розмір часток борошна становить менш як 180 мкм.
28 Вересня, 2024 р., 09:30
Сказ (гідрофобія) – це гостре, особливо небезпечне інфекційне захворювання, що викликається нейротропним вірусом і характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди, при відсутності своєчасного проведеного курсу щеплень, закінчується смертю хворого.
24 Вересня, 2024 р., 13:34
Поміж основних ознак сортів озимих зернових культур значне місце посідає їхня адаптованість до несприятливих абіотичних чинників, оскільки в останні роки все відчутнішими стають зміни в кліматі. Занесені до Державного Реєстру сорти озимої пшениці за ступенем інтенсивності, реагуванням на умови середовища та елементи технології вирощування поділяють на три групи: інтенсивні, універсальні та напівінтенсивні.
23 Вересня, 2024 р., 08:21
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що з метою виконання Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2024 рік, а також профілактики та зменшення захворюваності на сказ в дикій фауні з 23 вересня 2024 року розпочнеться проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
16 Вересня, 2024 р., 15:29
Інформуємо суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері насінництва та розсадницва, що постановою Кабінету Міністрів України від 06 вересня 2024 р. № 1035 «Про внесення змін до Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин та контролю за їх використанням» (далі – Постанова) внесено зміни до Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин та контролю за їх використанням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2023 р. № 917 (далі – Порядок). Ознайомитися із змістом Постанови можна за посиланням. Ці зміни внесено з урахуванням вимог Закону України “Про адміністративну процедуру”.
12 Вересня, 2024 р., 08:39
Станом на 10.09.2024 року в Київській області зареєстровано 12 лабораторно підтверджених випадків захворюваності на гарячку Західного Нілу ( за 2023 рік – 1 випадок у жителя м. Вишневе Бучанського району). Випадки реєструвалися у Фастівському, Бориспільському та Броварському ( по 3 випадки), Бучанському (2) та Білоцерківському (1) районах. Серед усіх підтверджених лабораторно випадків зареєстровано 4 летальні в Бориспільському ( 2 – в м. Переяслав та м.Бориспіль), Білоцерківському (1-м.Тараща) та Броварському (1-м.Бровари) районах.
09 Вересня, 2024 р., 13:24
Американський білий метелик — білосніжний, з шовковистим відливом. Іноді трапляються особини з темними або жовтувато-коричневими цяточками на крилах. Живе 8—10 діб. Самки відкладають яйця на нижню частину листка, після чого гинуть. Гусениці, що відродилися, починають шкрябати епідерміс листя. Підростаючи, розповзаються по всьому дереву, а при відсутності корму мігрують на інші дерева. Життя гусениць триває 35—45 діб, але за цей час вони встигають завдати непоправної шкоди рослинам.
09 Вересня, 2024 р., 13:21
По зовнішньому вигляду нагадує полин звичайний. Стебло прямостояче, розгалужене, опушене короткими волосками. Висота стебла й розміри надземних органів сильно варіюють. При густому травостої, на сухих схилах і бідних ґрунтах рослини ледь досягають 10-15 см; на родючих ґрунтах, за достатнього зволоження, і рідкого травостою, окремі рослини досягають 2-2,5 м висоти.
09 Вересня, 2024 р., 13:18
Колора́дський жу́к (Leptinotarsa decemlineata (Say, 1824)) — жук з родини Листоїди, серйозний з економічної точки зору шкідник картоплі. Довжина тіла приблизно 10 мм, забарвлення надкрил яскраво жовте або помаранчеве з п'ятьма поздовжніми темно-коричневими смугами на кожному з них.
09 Вересня, 2024 р., 13:14
Трапляється повсюдно, найчисленніший у центральному і східному Лісостепу. Поліфаг, крім буряків пошкоджує соняшник, бобові та багато інших культур і бур’яни.