Звіт Рокитнянського селищного голови Богданова Юрія Андрійовича про діяльність виконавчих органів Рокитнянської селищної ради за 2022 рік

Відповідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую про проведену роботу Рокитнянської селищної ради та її виконавчих органів за 2022 рік.

Закінчився складний для нашої країни рік. Починаючи від 24 лютого 2022 року росія веде повномасштабну війну проти України. Але ми не впали духом, ми всі разом продовжуємо працювати, виконувати свої завдання, планувати діяльність та жити в умовах воєнного стану.

2022 рік мав стати для нашої громади роком розвитку, але, на жаль, день «24 лютого 2022 року» перекреслив багато наших  планів і поставив перед громадою нові виклики та завдання соціального, гуманітарного, міграційного характеру. Поточний рік виявився справжнім іспитом на міцність та згуртованість.

З початком повномасштабного вторгнення селищна рада стала на допомогу людям, які змушені були покинути свої домівки та шукати прихистку в Україні.

Загалом протягом 2022 року 5544 особи з різних куточків України зупинились в громаді на проживання.

Багато жителів нашої громади запропонували своє житло та прийняли людей, які через страшні реалії війни змушені шукати прихистку. Велика подяка таким людям за чуйність та допомогу . Це ще раз підтверджує, що ми єдині та ніколи не залишимось байдужими до тих, хто потребує допомоги.

Напевно в громаді не залишилось жодного байдужого жителя. Кожен допомагав чим міг. Люди несли продукти, одяг, кошти, готували м’ясні консерви. Кожного жителя громади об’єднувало одне бажання допомогти та  наблизити таку потрібну нам ПЕРЕМОГУ.

Багато продуктів, які передано нашим військовим надавали жителі громади. Сотні метрів маскувальних сіток сплетено. Працювали всі, від малого до людей похилого віку.

І за це велика подяка кожному, хто не залишився осторонь, хто і фінансово і морально підтримував вимушено переміщених осіб, наших військових, і тих, хто втратив через війну своїх рідних чи близьких.

Хочу відмітити керівників підприємств, місцевих волонтерів, підприємців, фермерів, одноосібників, які разом згуртувалися, щоб якнайбільше допомогти Збройним Силам України. За власні кошти для Захисників вони купують бронежилети, іншу захисну амуніцію, генератори, виготовляють буржуйки, скоби, передають  транспортні засоби на потреби ЗСУ та допомагають в подальшому запасними частинами до них, купують та заготовляють продукти харчування, одяг та засоби гігієни.

Завдяки нашим відважним захисникам, які деокуповують території, вибивають ворога з української землі Рокитнянська територіальна громада відносно у безпеці і ми можемо здійснювати покладені на нас повноваження.

Основна діяльність селищної ради спрямована на забезпечення виконання повноважень, направлених на розв’язання проблемних питань розвитку території, задоволення соціально-економічних потреб населення, здійснення від імені громади та в її інтересах функцій і повноважень місцевого самоврядування визначених діючим законодавством.

Селищна рада є колегіальним органом, який представляє спільні інтереси територіальної громади, тому фактично це своєрідне підведення підсумків колективної роботи кожного депутата, постійних комісій ради, сесійної діяльності, діяльності виконавчих органів ради та внесок кожного жителя в соціально-економічний та культурний розвиток громади.

 

Допомога Збройним Силам України

 

Вже рік як у нашій державі йде повномасштабна війна, яку розпочала росія проти України та українців, проти всього цивілізованого світу, проти людяності, проти демократії та свободи. З першого дня воєнного стану вся громада згуртувалася задля допомоги Збройним Силам України та добровольчому формуванню Рокитнянської територіальної громади № 1, активні жителі громади облаштовували блокпости та допомагали у будівництві фортифікаційних споруд.

Відповідно до Програми захисту населення і територій Рокитнянської селищної ради від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2021-2025 роки виділено 301152,00 грн. на придбання місцевої системи центрального оповіщення, 137025,00 грн. на евакуацію населення із м. Буча, м. Ірпінь та с. Білогородка, 78063,55 грн. на ремонт захищеного пункту управління та 85000 грн. на придбання 2 генераторів. Також за кошти Програми (2175601,15 грн.) закуплено бензин А-92 - 5000 л., дизельне паливо - 21430 л., будівельні матеріали та інвентар для облаштування фортифікаційних споруд, костюми літні «Койот» - 205 шт., картузи – 205 шт., футболки – 205 шт., костюми камуфляжні теплі – 71 шт., черевики теплі – 36 шт., нарукавні емблеми – 410 шт., нагрудні надписи з прізвищем – 205 шт., радіостанції Моторола – 7 шт.

З перших днів війни підприємці та фермери надали не тільки значну фінансову підтримку ЗСУ, а й допомагають територіальній обороні матеріально та паливно-мастильними матеріалами. Загалом на спеціальний рахунок для добровольчого формування Рокитнянської територіальної громади № 1 від підприємців громади надійшло 58961,96 грн. Для будівництва фортифікаційних споруд Богуславське лісництво та ТОВ «РКДЗ» надали будівельні матеріали на суму 132831,26 грн.

Вагому роботу зроблено із виготовлення м’ясних консервів та іншої консервації для захисників. Для допомоги у її виготовленні доєднались школи, ліцей, місцеві підприємці та просто мешканці громади. Крім того, жителями громади та волонтерами проводиться збір продуктів харчування, з яких формуються і відправляються військовослужбовцям загальні та індивідуальні гуманітарні вантажі на передові рубежі. Місцеві жителі неодноразово самі доставляють гуманітарні вантажі на передову та інші гарячі точки.  

 

Управлінська діяльність

 

До Рокитнянської селищної ради протягом 2022 року надійшло 2950 звернень. За характером основних питань, що їх порушували громадяни найбільш актуальними були питання, що відносяться до сфери аграрної політики і земельних відносин та питання соціальної політики, соціального захисту населення. Слід зазначити, що всі звернення уважно розглянуто, викладені в них факти ретельно перевірено та докладено зусилля щодо вирішення порушених у зверненнях питань.

Протягом 2022 року проведено 16 сесій ради, відповідно до яких прийнято 528 рішень та проведено 37 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 348 рішень.

 

Основні показники бюджету

 

За підсумками 2022 року основні фінансові показники бюджету Рокитнянської селищної територіальної громади виконані.                           

Бюджет Рокитнянської селищної ради з офіційними трансфертами  виконаний на 102,3 %. При плані 273 млн. 706,9 тис. грн. надійшло 79 млн. 971,7 тис. грн., що на 6 млн. 264,8 тис. грн. надійшло більше планових показників.

По власних надходженнях бюджет виконаний на 103,7 %. При плані 187 млн. 888,8 тис. грн. надійшло 194 млн. 936,7 тис. грн., що на 7 млн. 047,8  тис. грн. надійшло більше планових показників.

У порівнянні із відповідним періодом минулого року власні надходження збільшились на  22 млн. 774,1 тис. грн. Темп росту надходжень до відповідного періоду минулого року становить 113,2 %.

Питома вага місцевих податків та зборів в загальному обсязі надходжень до бюджету складає 24,3 %. Надійшло податків та зборів  47 млн. 294,0 тис. грн. при плані 50 млн. 775,7 тис. грн., що становить 93,1 % або на 3 млн. 481,7 тис. грн. надійшло менше планових показників.

За 2022 рік видатки бюджету Рокитнянської селищної територіальної громади з врахуванням міжбюджетних трансфертів затверджені зі змінами в сумі 282 млн.202,6 тис. грн., фактичне виконання складає 258 млн. 071,6 тис. грн. або 91,45 %, що на 0,88 % більше у порівнянні із минулим роком.

Наявні ресурси бюджету спрямовувались, насамперед, на фінансування захищених статей видатків, зокрема: на оплату праці працівників бюджетних установ, нарахування на заробітну плату, придбання медикаментів та продуктів харчування, оплату комунальних послуг та енергоносії.

Із загального обсягу видатків, питома вага по галузях наступна:

- на освіту – 67,6 %;

- на державне управління – 9,9 %;

- на охорону здоров'я – 3,5 %;

- на соціальний захист населення – 5,4 %;

- на культуру, фізичну культуру та спорт – 5,6 %;

- на житлово-комунальне господарство – 5,4 %;

- на економічну та іншу діяльність – 2,5 %;

- міжбюджетні трансферти – 0,07 %.

У порівнянні із минулим роком видатки загального фонду бюджету збільшились по освіті в абсолютній сумі 9 млн. 500,6 тис. грн. або 5,45 %, по охороні здоров’я  в абсолютній сумі 973,4 тис. грн. або 10,88 %, по культурі, фізичній культурі та спорту в абсолютній сумі 695,4 тис. грн. або 7,1 %, по житлово-комунальному господарству в абсолютній сумі 529,4 тис. грн. або 3,8 %, по іншій діяльності збільшення відбулося в абсолютній сумі 2 млн. 986,9 тис. грн. або 80,78 %, збільшення відбулося за рахунок ново-прийнятих програм.

По державному управлінню відбулося зменшення фінансування  у порівнянні із минулим роком в абсолютній сумі 10 млн. 116,6 тис. грн.  або на 28,31 %.

По соціальному захисту населення відбулося зменшення фінансування у порівнянні із минулим роком в абсолютній сумі на 1 млн. 483,9 тис. грн.  або 9,59 %.

По економічній діяльності відбулося зменшення фінансування у порівнянні із минулим роком в абсолютній сумі на 1 млн. 013,7 тис. грн. або на 26,77 %.

Зменшення фінансування вище вказаних галузей відбулося у зв’язку із введенням воєнного стану та переведенням посадових осіб органів місцевого самоврядування на простій – мінімальну заробітну плату 6500 грн. та введенням Державною казначейською службою України обмеженості та черговості проведення видатків відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану», від 07.03.2022 № 221 «Деякі питання оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, в умовах воєнного стану».

Із загальної суми видатків на соціально-захищенні статті направлено 221 млн. 544,3 тис. грн., що складає 85,8 %.

З них на:

- оплату праці і нарахування – 190 млн. 681,6 тис. грн. або 73,9 %;

- на оплату за спожиті енергоносії – 22 млн. 563,2 тис. грн. або 8,7 %;

- медикаменти та перев’язувальні матеріали – 16,0 тис. грн. або 0,007 %;

- харчування 3 млн. 273,0 тис. грн. або 1,3 %;

- на виплату допомог та пільг – 5 млн. 010,5 тис. грн. або 1,9 %.

Середня заробітна плата працівників бюджетної сфери та органів місцевого самоврядування  за звітний період склала 9954,25 грн.

 

Комунальна власність

 

Основним завданням відділу з питань управління комунальною власністю Рокитнянської селищної ради є забезпечення надходження коштів до місцевого бюджету за рахунок передачі в оренду майна, яке належить до комунальної власності Рокитнянської селищної територіальної громади.

Від оренди комунального майна в місцевий бюджет та на рахунки балансоутримувачів у 2022 року надійшло 1 261 822 гривень, що на 606 822 гривні більше ніж за аналогічний період 2021 року.

Станом на 01.01.2023 до Переліку першого типу включено 51 об’єкт оренди та до Переліку другого типу включено 27 об’єктів нерухомого майна. Проведено роботу щодо зведення інвентаризації комунального майна результатом якої є прийняте рішення «Про затвердження переліку майна комунальної власності Рокитнянської територіальної громади в новій редакції». В даному переліку 142 об’єкти комунальної власності.

Передача в оренду комунального майна територіальної громади здійснюється виключно на конкурсних засадах в системі «Prozorro», крім випадків, встановлених законодавством України. У 2022 року проведено 10 аукціонів.

Проводилася робота по наповненню в електронній торговій системі «Прозорро. Продажі» реєстру приміщень комунальної власності, переданих в оренду, з розміщенням договорів, рішень, тощо.

Протягом року постійно проводився аналіз умов виконання договорів оренди, термінів дії укладених договорів оренди та договорів страхування. Здійснюється опрацювання інформації про надходження та нарахування коштів за користування орендованим комунальним майном, вразі виникнення заборгованості з орендної плати здійснювалися заходи з погашення заборгованості.

На даний час в Рокитнянській селищній територіальній громаді діє 78 договорів оренди комунального майна.

Оформлено право власності за Рокитнянською селищною територіальною громадою на 42 об’єкти нерухомого майна комунальної власності.

Проводилася робота щодо замовлення 7 експертних оцінок майна комунальної власності.

Підготовлено та підписано 8 додаткових угод до діючих договорів оренди нерухомого майна.

Протягом 2022 року від комунальних підприємств, установ та закладів надійшли пакети документів на списання 36 одиниць інших необоротних матеріальних активів, документи на списання опрацьовані та підготовлені проєкти рішень на сесію надано дозвіл на їх списання.

Всього за 2022 рік підготовлено 54 проектів рішень сесії селищної ради з питань, що належать до комунальної власності.

 

Благоустрій громади

 

Відділом житлово-комунального господарства, благоустрою та розвитку інфраструктури Рокитнянської селищної ради протягом 2022 року забезпечувалась реалізація повноважень у сфері житлово-комунального господарства, ремонту та утримання вулиць і доріг, поводження з побутовими відходами, підготовки до осінньо-зимового періоду, благоустрою території Рокитнянської селищної територіальної громади.

Для забезпечення стабільної роботи комунальних підприємств підготовлено та подано на затвердження проект рішення «Про затвердження Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою по Рокитнянській селищній раді на 2022-2024 роки».

З метою підвищення відповідальності посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також громадян за стан благоустрою громади, формування сприятливого для життєдіяльності людини середовища, захисту довкілля, покращення санітарного стану, збереження об’єктів та елементів благоустрою, підготовлено та подано на затвердження проєкт рішення  «Про затвердження Правил благоустрою території населених пунктів Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області».

Протягом 2022 року відділом житлово-комунального господарства, благоустрою та розвитку інфраструктури Рокитнянської селищної ради через електронну систему Prozorro проведено 55 закупівель товарів, робіт та послуг на загальну суму 4180604,46 грн., зокрема: за процедурою відкриті торги проведено 2 закупівлі на суму 1330000,00 грн., а саме:

- електрична енергія на суму 1050000,00 грн.;
- кам’яна сіль (сіль технічна для посипання доріг) на суму 280000,00 грн.

За результатами проведених відкритих торгів укладено договори на суму 851784,39 грн.

За процедурою спрощена закупівля проведено 4 закупівлі на суму 1845792,60  грн., зокрема:

- аварійні, відновні роботи та експлуатаційне утримання вулиць і доріг комунальної власності вулиці Вокзальна в смт Рокитне на суму 1172408,80 грн.,

- аварійні, відновні роботи та експлуатаційне утримання вулиць і доріг комунальної власності вулиці Телешівська в смт Рокитне на суму 361619,20 грн.;

- аварійні, відновні роботи та експлуатаційне утримання вулиць і доріг комунальної власності вулиці Ентузіастів в смт Рокитне на суму 191764,60 грн.

- світлодіодні вуличні світильники консольні на суму 120000,00 грн.

За результатами  проведених спрощених закупівель укладено договори на суму 1538774,02 грн.

За результатами переговорної процедури укладено договір на закупівлю  послуги з розподілу електричної енергії на суму 269400,00 грн.

Також, протягом 2022 року відділом житлово-комунального господарства, благоустрою та розвитку інфраструктури Рокитнянської селищної ради  здійснювалися закупівлі товарів та послуг на суму 735411,86 грн., у тому числі:

- нанесення дорожньої розмітки по вулицях: Першотравнева, Незалежності, Ентузіастів, Братів Липовенків, Вокзальна, Заводська, Червона Січ, Телешівська;

- послуги з аварійних, відновних робіт та експлуатаційного утримання вулиць і доріг комунальної власності (поточний ремонт струйним методом) вул. Червона Січ, вул. Братів Липовенків,  вул. Першотравнева, вул. Жовтнева, вул. Незалежності, вул. Заводська, пров. Шевченка, пров. Новий, пров. Базарний, вул. Князя Володимира, вул. Шкільна, вул. Лісна, вул. Медоварна, вул. Садова, вул. Смоляна, вул. Тополева, вул. Гайова, ул. Ігоря Зінича, пров. Круговий, вул. Мовчанівська смт Рокитне Білоцерківського району Київської області;

- послуги з аварійних, відновних робіт та експлуатаційного утримання вулиць і доріг комунальної власності (грейдерування) по вул. Волі, Новоселів смт Рокитне та по вул. Радгоспна с. Синява;

- зимове утримання доріг Рокитнянської селищної територіальної громади;

- розроблення  кошторисної документації, технічний  нагляд;

- придбання ламп енергоощадних, електричного обладнання для вуличного освітлення, піску для посипки доріг, канцелярських товарів,  джерело безперебійного живлення;                

- друк оголошень та розміщення інформаційних матеріалів в газеті «Вісник Рокитнянщини».

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану» прийнято 1922 повідомлення та заяви від громадян, а саме:

  • згідно додатку 1 до Порядку повідомлення про безоплатне  розміщення  внутрішньо переміщених осіб або зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні в кількості 630 повідомлень;
  • згідно додатку 2 до Порядку 1292 заяви про отримання компенсації витрат осіб, що розмістили внутрішньо переміщених осіб. 

Здійснено нарахування компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб протягом 2022 року в сумі 1935597,70 грн.

З 01 січня 2022 року відділ житлово-комунального господарства, благоустрою та розвитку інфраструктури Рокитнянської селищної ради, визначений головним розпорядником коштів місцевого бюджету для одержувачів КП «Рокитне водоканал», КП «Рокитне ЖЕП», КП «Рокитнеблагоустрій» та КП «Рокитнетепломережа».

          

Містобудівна діяльність

 

У 2022 році проведено засідання чотирьох містобудівних рад при відділі архітектури та містобудування Рокитнянської селищної ради по розгляду містобудівної документації на місцевому рівні.

З метою врахування громадських інтересів під час розроблення проєктів містобудівної документації організовано проведення чотирьох громадських слухань по обговоренню Детальних планів територій.

Планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території. Містобудівною радою Департаменту містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації розглянуто Генеральний план села Насташка та Генеральний план села Колесникове.

У єдиній державній електронній системи у сфері будівництва зареєстровано і видано 14 будівельних паспортів, 4 містобудівних умов та обмежень на проектування об’єктів будівництва. Відділом зареєстровано 10 паспортів прив’язки тимчасових споруд.  

 

Земельні відносини

 

Відділом  земельних відносин та екології на сесію Рокитнянської селищної ради за 2022 рік підготовлено 349 проєктів рішень.

На підставі прийнятих рішень сесій Рокитнянської селищної ради протягом 2022 року укладених та зареєстрованих 68 договорів в реєстрі речових прав на нерухоме майно в результаті чого до бюджету селищної ради очікується надходження коштів у сумі 3 480 438,23 грн.

Відповідно до «Програми розвитку земельних відносин Рокитнянської селищної ради 2021-2023 роки» загальний обсяг фінансування з місцевого бюджету для реалізації програми на 2022 рік складав 442 900,00 грн.  Загальна сума використаних коштів склала 354 188,00 грн., а саме виготовлено l24 технічних документацій із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельних ділянок під об'єктами комунальної власності - вартість виконаних робіт склала 255 288,00 грн., проєкт землеустрою для продажу права оренди земельної ділянки на земельних торгах (аукціоні) в смт Рокитне по вул. Незалежності - вартість виконаних робіт склала 12 000,00 грн., технічна документація із інвентаризації земельних ділянок сільськогосподарського призначення (під польовими дорогами) за межами населеного пункту с. Ромашки - вартість виконаних робіт склала 30 000,00 грн., технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення)  меж земельної ділянки для розміщення  та експлуатації основних, підсобних, і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості за межами населеного пункту с. Синява (сміттєзвалище) - вартість виконаних робіт склала 7 000,00 грн., технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель за межами населених пунктів с. Бушеве та с. Ольшаниця (кар'єр) - вартість виконаних робіт склала  49 900,00 грн.

 

Центр соціального обслуговування

 

У Рокитнянській громаді створений та діє один Рокитнянський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), в складі якого функціонують структурні підрозділи:

- відділення соціальної допомоги вдома;

  • відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю с. Насташка (розрахований на 16 ліжкомісць);
  • відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

У відділенні соціальної допомоги вдома працює  41 соціальний робітник, які станом на 31.12.2022 обслуговують 508 одиноких непрацездатних громадян, пенсіонерів та осіб з інвалідністю громади. Загальна чисельність виявлених осіб, які потребували надання соціальних послуг у відділенні соціальної допомоги вдома у 2022 році - 548 осіб. 

Загальна кількість видів соціальних послуг, що надаються громадянам - 22. 

Платними послугами скористалися протягом 2022 року - 176 осіб, сума, що надійшла від надання платних послуг становить 102,5 тис. грн. 

Чисельність виявлених осіб, які потребували надання послуг у відділенні стаціонарного догляду у 2022 році становила 16 осіб, із них послугами скористалися 16 осіб. 

Загальний обсяг потреби на утримання відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання у 2022 році складає – 1490,4 тис. грн, вартість утримання однієї особи в місяць - 9710,00 грн., вартість харчування в день – 67,41 грн.  

Відділення забезпечено на 100 % овочами та коренеплодами, продуктами харчування, медикаментами, засобами гігієни, постільною, натільною білизною, засобами індивідуального захисту та дезрозчинами. Відділення забезпечене бензиновим генератором та запасом палива.

До державних, релігійних свят та днів милосердя у відділенні проводяться благодійні обіди. 

Чисельність осіб, які перебувають на обліку у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – 530 осіб, з них послугами скористалися у 2022 році 438 осіб.

Рокитнянський територіальний центр співпрацює з районною Радою Ветеранів, благодійним фондом «На світанку», благодійним фондом імені В.І. Литвина, Благодійними організаціями «Давай Допоможемо» та «Божії приховані скарби», з Товариством Червоного Хреста.

Благодійними організаціями надана гуманітарна допомога у вигляді засобів  гігієни, засобів реабілітації, продуктів харчування, господарських товарів,  медикаментів, теплого одягу та взуття для осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, одиноких громадян громади та для підопічних відділення стаціонарного догляду, що в с. Насташка.  

В Рокитнянському територіальному центрі функціонує пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, послугами якого скористалися 30 осіб. 

Працівники Рокитнянського територіального центру постійно працюють над забезпеченням надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, які опинилися в складних життєвих обставинах у зв’язку зі шкодою завданою бойовими діями, які веде росія проти України. Люди з вразливих категорій отримали продуктові набори довготривалого зберігання в кількості 300 штук. Якщо громадянин через втрату рухової активності не в змозі відвідати територіальний центр та особисто отримати допомогу, адміністрація територіального центру вживає заходів для доставки допомоги особі за місцем її проживання.

Також в Рокитнянській селищній територіальній громаді функціонує Центр соціальних служб до якого протягом 2022 року надійшло 63 повідомлення щодо сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та здійснено оцінку потреб 63 сімей/осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах. Протягом звітного періоду під соціальним супроводом перебувало 29 сімей та  надавалися соціальні послуги 90 сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі 4 сім’ї учасників АТО/ООС та 5 внутрішньо переміщених сімей.

 

Захист прав дітей

 

Відповідно до Державного стандарту соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування  відкрито 5 карток обліку роботи на сім’ї опікунів.

На даний час існує два будинки сімейного типу, в яких проживає та виховується 10 статусних дітей та 3 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Щорічно, з метою визначення потреб дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу проводиться аналіз ефективності функціонування, який надається службі у справах дітей та сім’ї Білоцерківської районної державної адміністрації.

На виконання Програми соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, на 2021-2024 роки на 2022 рік було виділено:

- разову грошову допомогу надано 13 сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, на загальну суму 26 тис. грн.

- фінансову підтримку надано двом дитячим будинкам сімейного типу для розбудови та утеплення, проведення поточних ремонтних робіт, облаштування прибудинкової території  у розмірі 200000 грн.

- канцелярські приладдя та портфелі 7 сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах та в яких виховуються діти 1-2 класів. 

- продуктові набори 20 сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах.

- солодощі отримали діти з 11 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах

В умовах воєнного стану у країні надавалася допомога у вигляді продуктів від благодійних організації, їх отримала 301 сім’я, яка опинилася у складних життєвих обставинах.

 

Охорона здоров’я та соціальний захист населення

 

Основними завданнями відділу охорони здоров’я та соціального захисту населення Рокитнянської селищної ради є забезпечення реалізації державної соціальної політики на території Рокитнянської територіальної громади у сфері охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Відділом  охорони здоров’я та соціального захисту населення Рокитнянської селищної ради за 2022 рік здійснювалося відшкодування коштів для реалізації заходів бюджетних програм:

Згідно «Програми фінансового забезпечення компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян та інших пільг передбачених законодавством Рокитнянської селищної територіальної громади на 2021-2022 роки» між відділом укладено договори та додаткові угоди з АТ «Українська залізниця» та ПАТ «Укртелеком», відшкодовано кошти в сумі 211260,15 грн., з них:

- «Надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв’язку» - 96149,68 грн. Кількість осіб, які отримують пільги – 198 осіб (щомісячно);      

- «Компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті» - 115110,47 грн. Кількість перевезених пасажирів згідно актів, поданих АТ «Укрзалізниця» - 542 особи;

- «Надання пільг окремим категоріям громадян відповідно до законодавства», кількість громадян, яким відшкодовано плату за проїзд, згідно поданих білетів – 12 осіб на суму 10918,76 грн.

Рокитнянською селищною радою прийнято програму - заходи у сфері соціального захисту та соціального забезпечення. Видатки на здійснення заходів склали – 4790000,00 грн., з них:

- по програмі «Турбота», з них – 1877667,82 грн. використано за 12 місяців 2022 року, а саме:

- 104000,00 грн. – допомога на поховання громадянам, які не досягли пенсійного віку – 53 особи, 28953,12 – періодичні видання «Вісник Рокитнянщини», оплата Великодніх пасок – 24750,00 грн., хліб – 89464,70 грн., 1630500,00 грн. – матеріальна допомога 285 осіб;

– по програмі з надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям – учасникам бойових дій та їх сім’ям на 2021-2023 роки видатки склали – 2449000,00 грн., з них використано за 12 місяців 2022 року – 2095000,00 грн., а саме:

  • допомога на поховання загиблим ООС – 440000,00 грн. – 16 сімей;
  • допомога на встановлення пам’ятника – 340000,00 грн. – 17 сімей;
  • допомога пораненим ООС – 60000,00 грн. – 12 осіб;
  • матеріальна допомога УБД – 45000,00 грн. – 22 особи;
  • допомога на дрова – 80000,00 грн. – 16 осіб;
  • допомога на лікування – 130000,00 грн. – 26 осіб;
  • одноразова допомога учасникам ДФТГ – 1000000,00 грн. – 200 осіб.

У зв’язку із підтримкою громадян громади, які стали вимушеними переселенцями через військову агресію російської федерації проти України та потребують будь-якої допомоги відділом охорони здоров’я та соціального захисту населення протягом 2022 року постійно ведеться співпраця з міжнародними організаціями для отримання гуманітарної допомоги.

Від міжнародних організацій надійшло в період:

- з травня по серпень 2022 року 3835 продуктових наборів від Благодійної організації «Благодійний фонд «ГУДВІЛЛ»;

- з листопада по грудень 2022 від Громадської організації «Крим SOS»: матрац ІКЕА ASVANG – 600 шт., подушка IKEA GRONAMARANT, пластикова каністра 10 л. – 300 шт., набір кухонного посуд – 400 шт., комплект постільної білизни – 1200 шт., набір гігієнічний індивідуальний – 1600 шт., рушник – 1200 шт.

Спеціалістами відділу прийнято та оброблено 3850 письмових звернень громадян.

Всі заяви з документами скановано, занесено до ПК «ІІС «Соціальна громада» (тобто сформовано електронну заяву) та відправлено до управління соціального захисту населення Білоцерківської райдержадміністрації для подальшої обробки. Паперові справи занесено до реєстру передання прийнятих документів та  передані (щоденно) до управління (кількість реєстрів за 2022 рік 318 шт.). Також спеціалістами відділу здійснено перевірку внесених діловодами та ЦНАП заяв до Програми «Соціальна громада», а також надано 3700 усних консультацій щодо правильності оформлення певних видів допомог, заповнення заяви та декларації про доходи та інших питаннях.

Проведено обстеження матеріально-побутових умов: заявників – 64 сім’ї, про що складено відповідно 64 акти та передано до управління соціального захисту населення Білоцерківської РДА.

Відділом було прийнято 67 заявок для забезпечення  протезно-ортопедичними виробами, у тому числі взуттям.

Передано до УСЗН 124 справи для встановлення статусу І категорії ЧАЕС.

Прийнято та передано до управління Білоцерківської РВА 22 справи щодо встановлення статусу «Член сім’ї загиблого».

На обласну програму «Щорічна одноразова матеріальна допомога членам сімей загиблих учасників АТО» до департаменту соціального захисту населення сформовано та передано 12 справ.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 з метою формування інформації щодо потреби в коштах субвенції з державного бюджету для виплати грошової компенсації забезпечено проведення відповідних комісій і здійснено перерахунки розмірів грошових компенсацій призначених інвалідам війни із числа учасників бойових дій та членам сімей загиблих учасників АТО.

Також у 2022 році взято на облік дві сім’ї осіб з інвалідністю, які потребують поліпшення житлових умов та розрахована грошова компенсація.

Спеціалістами відділу прийнято та опрацьовано 539 справ для призначення житлових субсидій, 177 справ для оформлення пільг, а також опрацьовано 568 справ для отримання всіх видів допомог. Для отримання виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі  звернулося 20 сімей. До відділу звернулося 680 осіб оформлення виплати щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам та видано 680 довідок ВПО.

Незважаючи на те, що держава докладає зусиль по соціальному захисту осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують допомоги, залишається ще ряд проблем, які потребують розв’язання на місцевому рівні, в тому числі і за рахунок коштів місцевого бюджету, над чим і працює відділ охорони здоров’я та соціального захисту населення разом з керівництвом, виконавчим комітетом та депутатським корпусом Рокитнянської селищної ради.     

Профілактикою захворювань населення та підтримки громадського здоров’я займаються комунальне некомерційне підприємство «Рокитнянська багатопрофільна лікарня» та комунальне некомерційне підприємство «Рокитнянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Рокитнянської селищної ради, які забезпечують населення громади медичними послугами.

КНП «Рокитнянська БЛ» є лікувально-профілактичним закладом ІІ рівня надання медичної допомоги та забезпечує надання кваліфікованої, спеціалізованої стаціонарної та амбулаторно-поліклінічної допомоги населенню Рокитнянської громади.

Амбулаторно-поліклінічна допомога надається в поліклінічному відділенні на 255 відвідувань в день, забезпечується лікарями 19 спеціальностей.

Спеціалізована стаціонарна допомога забезпечується в 6 стаціонарних відділеннях, які розраховані на 145 ліжок. 

Протягом 2022 року в багатопрофільній лікарні проведено:

- ремонт опалювальної системи стаціонарного корпусу (заміна радіаторів, труб) на суму 374 тис. грн., кошти виділені з місцевого бюджету;

- поточний ремонт холу першого поверху поліклінічного відділення;

- встановлено кисневий генератор та введено в експлуатацію за підтримки місцевого бюджету в сумі 470 тис. грн.;  

- встановлено та введено в експлуатацію кріогенний газифікатор вартістю 856 тис. грн.;

- безкоштовно отримано обладнання, лікарські засоби та витратні матеріали  на суму - 13 160,2 тис. грн.

- для пат анатомічного відділення придбано холодильну камеру для тіл  на суму – 210 тис. грн.; 

- з 18 травня 2022 року відкрито власний харчоблок.

Проведений поточний ремонт приміщення та розпочато харчування пацієнтів. Харчування за 2022 рік склало – 1032,0 тис. грн., із них - 915,0 тис. грн. кейтеренгові послуги до 18 травня 2022 року, з 18.05.2022 року по 31.12.2022 року – 117,0 тис. грн. на продукти харчування, також надавалась  благодійна допомога.  

Мережа закладів сімейної медицини в Рокитнянській територіальній громаді  представлена 7 амбулаторіями ЗПСМ (з них  6 сільських, 1 міська) та 15 ФАПами при центрі первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), які надають первинну медичну допомогу міському та сільському населенню громади.

На початок 2022 року населення Рокитнянської громади становить 24867 осіб. Станом на 01 січня 2023 року з лікарями центру ПМСД заключено 27896 декларацій, що складає 112,18 % від загальної кількості населення (за рахунок заключення декларацій з пацієнтами з інших регіонів).

За 2022 рік за кошти місцевого бюджету профінансовано оплату комунальних послуг на суму 1371491,13 грн. в тому числі:

- теплопостачання на суму 260610,00 грн.;

- водопостачання на суму 89933,76 грн.;

- електричної енергії на суму 589032,67 грн.

- природного газу на суму 376314,70 грн;

- оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг на суму 55600,0грн

Для потреб чергового кабінету придбано: запчастини, шини на  автомобілі - 37160,0 грн. та бензин - 75250,0 грн, а також дизпаливо – 102900,0 грн, тормозна рідина, масло – 5395,0 грн, фарба водоемульсійна – 1520,0 грн, миючі засоби, медбланки, папір – 40526,0 грн. Придбано електролічильник для ФАП с. Ромашки – 1584,0 грн.

На закупівлю медикаментів та перев’язувальних засобів витрачено коштів на суму 602821,80 грн. Для забезпечення потреб онкохворих пацієнтів наркотичними засобами використано коштів в сумі 32404,56 грн. Також закуплено медикаменти для чергового кабінету – 21390,47 грн.

На оплату послуг (крім комунальних) витрачено коштів 107369, 40 грн. Кошти використані  на оплату послуг по страхуванню медичних працівників установи – 38719,20 грн., також послуги по технічному обслуговуванню електромереж – 31257,0 грн. та страхуванню санітарних автомобілів – 4752,0 грн; послуги по повірці медобладнання – 32641,20 грн.

В частині спецфонду витрачено коштів в сумі 199000,00 грн. Придбано гематологічний аналізатор АЗПСМ с. Синява.

Для надання медичної допомоги населенню також отримано ліків  на загальну суму 841972,00 грн. Дані лікарські засоби розподілено по лікувальних закладах мережі центру ПМСД відповідно до потреб.

Закуплено два резервних джерела живлення  для найбільших амбулаторій ЗПСМ смт Рокитне та с. Житні Гори з метою зберігання вакцини на період відключення електроенергії для забезпечення холодового ланцюга в холодильнику відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги  на суму 34636, 00 грн.

Усі амбулаторії ЗПСМ та пункт невідкладної допомоги забезпечені кисневими концентраторами. Всього на балансі центру ПМСД знаходиться 35 кисневих концентратори, з них 8 закуплено по лінії місцевого бюджету, 27 - отримані згідно розподілу ДОЗ КОВА.

КНП «Рокитнянський  центр ПМСД» приймає участь в Урядовій програмі «Доступні ліки». Населення Рокитнянської громади може безкоштовно отримати або частково оплатити вартість лікарських засобів за Урядовою програмою «Доступні ліки» у 5 аптеках.

Триває вакцинація населення Рокитнянської громади проти коронавірусної хвороби COVID-19. В громаді функціонує Центр вакцинації, мобільна вакцинальна бригада та при всіх амбулаторіях громади відкриті пункти вакцинації . У 2022 році вакциновано 5218 осіб.

Медична допомога внутрішньо переміщеним особам надається за їх зверненням. При потребі укладаються декларації з лікарями Центру, надається допомога «Черговим кабінетом» (невідкладна допомога).

                                                              

Надання адміністративних послуг

 

Однією з основних особливостей надання адміністративних послуг (ЦНАПу)  є широке використання зручних для громадян електронних сервісів, де жителі громади можуть отримувати понад 126 різних адміністративних послуг: земельні питання, реєстрація права власності, держгеокадастр, реєстрація бізнесу, нерухоме майно, питання архітектури і будівництва, громадські об’єднання, дозвільні документи, питання служби у справах дітей, питання прописки/виписки, субсидії, допомоги, пільги, оздоровлення, надання допомоги постраждалим від аварії на ЧАЕС, видача посвідчень та інше.

Спеціалісти відділу підключені до Програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система», «Соціальна громада», до порталу ведення реєстру територіальної громади, до комплексної послуги «єМалятко», державного реєстру речових прав на нерухоме майно, єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, інформаційної системи «ВУЛИК», та надали 7694 послуги за 2022 рік.

На даний час в ЦНАПі не запроваджено надання адміністративних послуг в електронній формі.

Центром вжиті заходи щодо доступу до публічної інформації та забезпечення ефективності, прозорості його діяльності, створення дієвих механізмів для реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

У 2023 році планується запровадити електронний документообіг, електронну чергу, мобільний зв’язок і оплату адміністративних послуг банківською карткою і встановлення платіжного терміналу.

 

Освіта

 

У 2022 році відділ освіти Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області забезпечував якісну реалізацію основних завдань держаної політики в галузі освіти.

Діяльність відділу освіти Рокитнянської селищної ради у 2022 році була спрямована на забезпечення якісної освіти для населення громади, створення умов для рівного доступу до неї.

На даний час у громаді функціонує 21 заклад дошкільної освіти: 15  окремо функціонуючих та 6 – у складі закладів загальної середньої освіти. 5 з них, розташовані в селищі, 16 – у сільській місцевості. Їх первинна проектна  потужність  складає  1180  місць. З 01 вересня 2022 року у зв’язку із військовою агресією російської федерації, запровадження правового режиму воєнного стану на території України згідно указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 та відсутності укриття для учасників освітнього процесу, у очному режимі працює 7 закладів дошкільної освіти, 7 закладів дошкільної освіти перебувають на простої, Маківський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Барвінок» - призупинив свою діяльність через відсутність вихованців.

У 2022 році проведено оптимізацію мережі груп закладів дошкільної освіти, так із 01 вересня 2022 року функціонує 20 дошкільних груп.

Діюча мережа закладів дошкільної освіти є обґрунтовано необхідною, відповідає потребам населення і надає можливість дітям дошкільного віку здобувати дошкільну освіту. На даний час відсутня черга на влаштування дітей у заклади дошкільної освіти.

У 12 закладах освіти було облаштовано приміщення, що використовуються як найпростіші укриття під час оголошення сигналу «повітряна тривога» та одне протирадіаційне укриття (ПРУ). Для облаштування даних приміщень використано кошти на придбання будівельних матеріалів на суму 97058,62 грн., господарського інвентарю та приладів пожежогасіння - 6672,00 грн., біотуалетів - 930,00 грн., унітазів, умивальників на суму - 21200 грн. Також отримано благодійну допомогу у вигляді 32 біотуалетів та 40 помп для води для облаштування найпростіших укриттів. Для належного функціонування закладів придбано миючі та дезінфікуючі засоби - 36100,00 грн та дезактин 3437,38 грн.

Згідно рішення Рокитнянської селищної ради від 18.11.2021 № 1276 «Про встановлення вартості харчування дітей в закладах дошкільної освіти Рокитнянської селищної ради на 2022 рік» зі змінами та доповненнями встановлена грошова вартість харчування на один день: діти віком 1-4 років – 75,80 грн., діти віком 4-6 (7) років - 89,87 грн. Встановлено батьківську плату за фактичний день відвідування дитиною ЗДО віком від 1 до 4-х років в розмірі 30,00 грн. та від 4-х до 6-ти (7) років в розмірі 35,00 грн. Діти отримують триразове харчування. У зв’язку із запровадженням військового стану на території України згідно указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, з метою забезпечення безпеки дітей та працівників закладів освіти  Рокитнянської громади переведено на дистанційну форму роботи. Відповідно харчування в дошкільних закладах освіти не проводилося з 24.02.2022 року. У вересні відновлено роботу закладів дошкільної освіти з триразовим харчуванням дітей. Всього на закупівлю продуктів харчування використано 794970,01 грн. Безкоштовним харчуванням були охоплені діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти під опікою, діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», діти інваліди, діти учасників АТО і ООС, сім’ї які мають трьох і більше дітей, діти з числа внутрішньо-переміщених осіб та діти третьої-першої зони потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних класах (групах),  діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних і збройних конфліктів, діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії та соціального захисту».

У 2022 році функціонували 17 закладів загальної середньої освіти. Із них: 1 початкова школа, 5 гімназій та 11 закладів загальної середньої освіти. Для інтелектуального розвитку талановитої, обдарованої молоді функціонує Рокитнянський ліцей-Мала академія наук Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області, в якому навчається 63 учні.       

У звітному періоді за рахунок коштів селищного бюджету організовано харчування дітей закладів загальної середньої освіти. За звітний період використано - 2673400,00 грн. Згідно рішення Рокитнянської селищної ради  від 18.11.2021 № 1276 «Про встановлення вартості харчування дітей в закладах освіти Рокитнянської селищної ради  на 2022 рік» зі змінами та доповненнями встановлена грошова вартість харчування на один день дітей шкільного віку:  діти віком 6-11 років – 45,37 грн., діти віком 11-14 років - 49,81 грн., діти віком 14-18 років - 52,40 грн. Встановлено батьківську плату для здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти за фактичний день відвідування віком від 6 до 11 років в розмірі 18,00 грн. У зв'язку із запровадженням військового стану на території України згідно указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 з метою забезпечення безпеки дітей, учнів та працівників закладів загальної середньої  освіти  Рокитнянської громади переведено на дистанційну форму роботи. Відповідно харчування дітей дошкільних відділень та учнів загальноосвітніх закладах освіти не проводилося з 24.02.2022 року  по 31.09.2022 року.

Середня грошова вартість харчування вихованців комунального закладу Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області «Рокитнянський дитячий будинок «Чебурашка» складає:

  • від 1 до 4 років -102,16 грн.;
  • від 4 до 6 років – 131,11 грн.;
  • від 6 до 11 років – 149,26 грн.;
  • від 11 до 14 років – 164,71 грн.;
  • від 14 до 18 років – 177,62 грн.

Програмою розвитку системи освіти Рокитнянської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки передбачено підвезення учнів до закладів освіти. Так безкоштовним підвезенням шкільними автобусами до місць навчання (роботи) та у зворотному напрямку забезпечено 623 та 57  педагогічних працівників. На даний час із восьми шкільних автобусів залишилося 3. Додатково для підвезення дітей орендовано один автобус, на оренду використано 47475,25 грн. Для забезпечення підвезення учнів проведено ремонт парку шкільних автобусів, на запчастини до шкільних автобусів використано 27822,94 грн. Дизельне паливо закуплено на суму – 973670,00 грн.

Здійснені роботи щодо підготовки приміщень найпростіших укриттів закладів освіти до початку 2022/2023 навчального року та роботи в осінньо-зимовий період. Так на будівельні матеріали для ремонту укриттів витрачено 501970,00 грн та на прилади пожежогасіння - 4905,00 грн.

 

Культура

 

Культурне життя нашої територіальної громади визначає розгалужена мережа закладів культури,  яка налічує 42 установи, із них: 20 бібліотек (з них 17 в сільській місцевості), 21 клубна установа (з них 18 в сільській місцевості) та КЗ Рокитнянської селищної ради «Музична школа», в якій навчається 221 учень.

У 2022 році, попри війну, в громаді проведено 407 культурно-масових заходів (21 виставка творів мистецтва, 99 концертів аматорських колективів, 272 культурно-освітніх заходів, 14 суспільно-політичних заходів та 1 вистава).

Основною діяльністю бібліотечної мережі нашої громади є надання інформаційних послуг населенню.

Публічна бібліотека співпрацювала із Рокитнянським бюро правової допомоги на теми актуальні у воєнний час: порядок перетину державного кордону в умовах воєнного стану», сплата комунальних послуг під час воєнного стану, отримання статусу ВПО, отримання тимчасового захисту.

Також Публічна бібліотека співпрацювала із службою у справах дітей та сім’ї Рокитнянської селищної ради, зокрема щодо запобігання та протидії різним видам насильства.

У 2022 році, попри війну в Україні, працівниками 20 бібліотечних філій  громади проведено 575 культурно-масових заходів за різними напрямками: національно-патріотичного виховання, популяризації української художньої літератури, духовного та естетичного  виховання, інтелектуального розвитку, змістовного дозвілля, формування наукового світогляду, краєзнавства, літературознавства, популяризації народних традицій, право-просвітницької діяльності, здорового способу життя, морально-етичного виховання тощо.

З 2020 року КЗ «Публічна бібліотека» є учасником Національної кампанії з цифрової грамотності «Будь на часі», метою якої є за три роки навчити людей працювати в онлайн - режимі з будь яким додатком чи документом, здатності записати чи здійснити відеозв'язок.

У 2022 році всі бібліотечні працівники пройшли навчання з покращення навичок роботи в Інтернет-просторі та володіння корисними програмами та е-послугами.

На сайті Публічної бібліотеки систематично висвітлювалась інформація щодо діяльності бібліотечних закладів громади та презентувалися бібліографічні огляди, віртуальні виставки, буктрейлери, проводились анкетування та соціологічні дослідження.

В Рокитнянській громаді є один заклад мистецької освіти - комунальний заклад Рокитнянської селищної ради «Музична школа». Контингент учнів дитячої музичної школи станом на 01.01.2023 складає 221 учень, протягом звітного періоду проведено 48 заходів.

Комунальний заклад «Музична школа» належить до позашкільної освіти, яка є складовою системи безперервної освіти і спрямована на розвиток здібностей та обдарувань учнів, задоволення їхніх запитів і потреб і є початковою ланкою професійної мистецької освіти.

З метою вдосконалення учбового процесу та підвищення педагогічної майстерності у 2022 році викладачами школи проведено 8 відкритих уроків та підготовлено й  прочитано 3 методичні лекції.

На території Рокитнянської територіальної громади є чимало історичних, архітектурних  та археологічних екскурсійних об’єктів, цікавих для туристів.

Туризм в громаді сьогодні перебуває на стадії розвитку, проте є усі передумови для утвердження туристичної сфери - зручне географічне розташування, сприятливий клімат, різноманітний рельєф, культурно-історична спадщина, курортна база - усі ці фактори зумовлюють конкурентні переваги Рокитнянщини на ринку туризму в Україні.

 

Фізична культура та спорт

 

На території Рокитнянської селищної територіальної громади функціонує 78 спортивних споруд: 1 стадіон, 3 тенісні корти, 3 майданчики з тренажерним обладнанням, 3 стрілецьких тири, 16 футбольних полів, 15 спортивних залів, 26 площинних спортивних майданчиків, 7 з яких – зі штучним покриттям, 11 інших споруд, пристосованих до занять фізичною культурою і спортом. На території селищного парку продовжує функціонувати воркаутний майданчик - спортивний майданчик, який встановлено в рамках проєкту Президента України Володимира Зеленського «Здорова Україна».

На зазначених спортивних спорудах у 2022 році займалися 1247 осіб, які об’єднані в 17 колективів фізичної культури закладів загальної середньої освіти та 26 колективів підприємств, товариств, організацій, установ громади.

Багато людей громад захоплюються спортом, ведуть підготовку до різноманітних змагань та беруть у них участь. Для таких осіб відділом у 2022 році організовано та проведено понад 30 спортивно-масових заходів та змагань, в яких взяло участь 1384 учасники. 

Відповідно до Програми розвитку фізичної культури і спорту Рокитнянської селищної територіальної громади «Рокитнянщина спортивна» на 2022-2025 роки на організацію та проведення спортивно-масової роботи у 2022 році з місцевого бюджету виділено 450 000 гривень. Кошти були використані на організацію проведення спортивних змагань.

Основними завданнями фізичної культури і спорту є постійне підвищення рівня здоров’я, фізичного та духовного розвитку населення, сприяння економічному і соціальному прогресу суспільства. Важливою  складовою фізкультурно-спортивного руху в Рокитнянській громаді є підтримка з боку меценатів громади - керівників підприємств, товариств та організацій.

 

Охорона навколишнього природного середовища.

   

Серед головних факторів, що негативно впливають на екологічну ситуацію є несанкціоноване розміщення твердих побутових відходів. Накопичення побутового сміття в лісонасадженнях, в  водоохоронних зонах річок, в зоні житлової забудови - є одним з потенційних джерел забруднення довкілля, що призводить до негативного впливу на земельні, водні та лісові ресурси селищної ради і здоров’я людей.

Контроль за якістю питної води і системи питного водопостачання постійно здійснюється КП «Рокитне водоканал» шляхом здійснення лабораторних досліджень зразків води. 

Для зберігання та утилізації ТПВ у смт Рокитне здійснюється будівництво Полігону твердих побутових відходів. 

КП «Рокитнеблагоустрій» та КП «Рокитне ЖЕП»  проводить заходи по укладанню договорів з суб’єктами господарювання та з власниками індивідуальних будинків на вивіз відходів.

Рокитнянською селищною радою створено Фонд охорони навколишнього природного середовища з метою цільового фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, спрямованих на зниження забруднення навколишнього природного середовища та його впливу на здоров’я населення.

 

Висвітлення діяльності селищної ради

 

З метою забезпечення прозорості й відкритості діяльності селищної ради вся інформація про неї, а саме։ проекти рішень виконавчого комітету, сесій, рішення виконавчого комітету, сесій, результати поіменного голосування, фото-, відеозйомка всіх подій і заходів, які стосуються роботи селищної ради, публікуються на офіційному сайті селищної ради. У зв'язку із воєнним станом інформація подається з обмеженням. Інформація щодо суспільно-важливих подій, оголошення та інше поширюється на офіційній сторінці селищної ради, в мережі Facebook та транслюється на ютуб каналі телерадіокомпанії «Рокита».

20 травня 2022 року набув чинності Закон України від 12.05.2022 № 2259-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану», яким, серед іншого, уточнено окремі питання здійснення місцевого самоврядування в умовах воєнного стану.

Згідно з новою ч. 10 ст. 9 Закону України від 12.05.2015 № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану», у період дії воєнного стану акти органів місцевого самоврядування готуються та публікуються із наступними особливостями:

- усі проекти актів ОМС, а також їх посадових осіб не потребують оприлюднення, у т.ч. проекти актів щодо переліків та умов отримання послуг, що надаються цими органами, форми і зразки документів, правила їх заповнення  (п. 3 ч. 1, ч. 4 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації»);

- не застосовується Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

Шановні жителі Рокитнянської громади!

 

Підсумовуючи роботу за рік, можна сказати, що частину запланованого нам вдалося виконати. Було нелегко, проте в громаді працьовиті, небайдужі, чуйні, цілеспрямовані люди, які переймаються проблемами і не стоять осторонь, щоб їх вирішити. Щиро вдячний таким людям, які займають активну громадянську позицію, відкриті до діалогу й всебічно підтримують розвиток нашої громади.

Особливо вдячний Київській обласній військовій адміністрації та Київській обласній раді, Білоцерківській районній військовій адміністрації та раді, всім суб’єктам господарської та підприємницької діяльності, які працюють на теренах громади, волонтерам, благодійним організаціям, міжнародним партнерам, жителям громади, сплачують податки, надають робочі місця.

Цей звіт є підсумком спільної роботи мене як голови, депутатів, виконавчого комітету, керівників установ та організацій.

Так, є певні недоліки, не усе робиться по незалежним від нас причинам, так швидко, як би хотілося, проте ми долаємо перепони, впевнено рухаємося вперед, розвиваємося та маємо наявні позитивні результати.

На жаль, ще залишається багато не вирішених проблем нашої громади. Я переконаний, що спільно, усією громадою, можна досягти багато. У нас досить дієвий депутатський корпус та виконавчий комітет селищної ради. Головним вважаю те, що ми зуміли об’єднати, організувати діяльність депутатського корпусу, виконавчого комітету, структурних підрозділів, виконавчих органів ради, комунальних підприємств і установ на плідну діяльність.

Хочу висловити слова вдячності всім вам за співпрацю на спільний позитивний результат. Я щиро вірю і твердо переконаний, що всі ми - патріоти своєї громади, і хочемо бачити її кращою, успішнішою і заможнішою. Переконаний, що всі разом: депутати, посадові особи місцевого самоврядування та виконавчої влади, керівники підприємств, установ та закладів нашої громади, усі жителі громади спільними зусиллями, наполегливою працею, своєю відповідальністю, старанням пройдемо цей надскладний час і зробимо все можливе для наближення перемоги та стабільного розвитку громади.

Я завжди налаштований на діалог з усіма, хто бажає щось зробити корисне для свого села чи селища та вдячний усім, хто допомагав селищній раді практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами. Я готовий вислухати всі зауваження і пропозиції і врахувати їх у подальшій спільній роботі.

Сьогодні ми живемо у надскладний  час війни і мусимо бути сильними, згуртованими, єдиними, разом підтримувати та допомагати нашим Збройним Силам України. Кожен повинен працювати на своєму фронті!

Багато наших земляків воює на полі бою, дякую кожному за ваш героїзм, відвагу, патріотизм.

На жаль, за рік повномасштабного вторгнення загинуло 37 військовослужбовці з нашої громади. Співчуваю батькам, дружинам, дітям та родинам загиблих. Прийміть слова подяки за те, що виховали таких патріотів України і нехай Господь Бог допомагає вам перенести цей важкий біль втрати близької людини. Ми завжди пам'ятатимемо наших воїнів, які за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність рідної землі віддали найдорожче - своє життя. Пам’ятаймо і шануймо Героїв!

Висловлюю величезну подяку нашим землякам, колегам та друзям із-за кордону за надання гуманітарної допомоги, за жертовність і розуміння.

Пам’ятаймо – Україна у нас одна! Борімося за неї всіма силами! Довіряймо українській армії, допомагаймо їй, молімося за неї!

 

Я твердо вірю, що ми переможемо. Без сумніву!

З нами Бог!

Слава Україні!

Героям Слава!

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь