ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Дата: 15.05.2025 11:46
Кількість переглядів: 51

Фото без описуЧи обов’язково формувати додаток 4ДФ до Розрахунку, якщо працівники у відпустці без збереження зарплати?

Це питання часто виникає у бухгалтерів, особливо коли на підприємстві тимчасово призупинені нарахування зарплати.

Відповідно до підпункту «б» пункту 176.2 Податкового кодексу України (ПКУ) особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового місяця, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Водночас, пунктом 2 розд. ІІ Порядку заповнення розрахунку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 визначено, що Розрахунок (форма об’єднаної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ)  подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент та незалежно від того чи виплачені платником єдиного внеску суми такого внеску фактично після їх нарахування до сплати протягом звітного періоду.

Згідно з п.п. 1 п. 4 розд. ІV Порядку відомості щодо чисельності працівників відображаються у додатку 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» до Розрахунку, зокрема, у рядку 4 навпроти напису «Працювало за трудовими договорами (контрактами)» – проставляється кількість працівників, що працюють за трудовими договорами (контрактами) у звітному періоді, по яких здійснюється нараховування доходу за ознакою «101».

Відповідно до п. 2.1 розд. 2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 № 286 із змінами та доповненнями в облікову кількість штатних працівників включаються усі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві.

Таким чином, якщо всі працівники підприємства протягом звітного місяця перебували у відпустці без збереження заробітної плати, і їм не було нараховано доходу, то додаток 4ДФ до Розрахунку не формується та не подається. Це відповідає вимогам п.п. «б» п. 176.2 ПКУ та п. 4 розд. IV Порядку, затвердженого наказом Мінфіну № 4.

Матеріали за посиланням:

https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/897115.html

Понад 2 млрд грн військового збору надійшло з Київщини у 2025 році

З початку 2025 року Київщина демонструє потужну фінансову підтримку національної безпеки. За підсумками січня–квітня поточного року до державного бюджету зібрано 2,0 млрд гривень військового збору. Темп приросту - вражаючі 286,2%, а питома вага військового збору в загальній структурі доходів державного бюджету склала 14,3%.

Очільник Головного управління ДПС у Київській області Олександр Двірко підкреслив, що у час, коли доля країни залежить від єдності всіх її ланок, податки перетворюються на потужний інструмент оборони.

Поряд із військовим збором бюджетоформуючими джерелами наповнення державного бюджету залишаються податок на додану вартість (5,2 млрд грн), податок на доходи фізичних осіб (4,7 млрд грн) і податок на прибуток підприємств (1,8 млрд грн).

Головне управління ДПС у Київській області дякує кожному, хто своєчасно і відповідально виконує свій податковий обов’язок. Сумлінна сплата військового збору - це не лише законодавча вимога, а й акт громадянської свідомості.

Матеріали за посиланням:

https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/897121.html

Національна стратегія доходів до 2030 року: що важливо знати бізнесу

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу платників податків на основні напрями, визначені Національною стратегією доходів до 2030 року (НСДУ), яку було схвалено Кабінетом Міністрів України наприкінці 2023 року.

НСДУ є комплексною дорожньою картою реформування податкової та митної політики, а також удосконалення адміністрування, що безпосередньо вплине на ведення податкового обліку, складання звітності та взаємодію бізнесу з контролюючими органами.

Основні пріоритети реалізації Стратегії:

- посилення податкової дисципліни та протидія ухиленню від оподаткування;

- адаптація законодавства до стандартів Європейського Союзу;

- цифровізація податкових і митних процесів;

- боротьба з тіньовою економікою;

- фіскальна стабільність і прогнозованість податкової політики.

Важливо, що Стратегія передбачає планомірні, а не ситуативні зміни, що дозволить бізнесу більш ефективно планувати податкові витрати та інвестиційну діяльність.

НСДУ закладає основу для стабільного розвитку системи державних фінансів і створює прогнозоване податкове середовище для бізнесу.

Детальніше з документом можна ознайомитися на вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/diyalnist-/natsionalna-strategiya-dohodiv/

Матеріали за посиланням:

https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/897118.html

ГУ ДПС у Київській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь