Порядок та контроль ввезення в Україну зразків насіння та садивного матеріалу для селекційних, дослідних робіт і експонування
Відділ контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області нагадує суб’єктам господарювання, що Порядок видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин та контролю за їх використанням затверджено постановою Уряду від 25.08 2023 № 917.
Порядок отримання підтвердження на ввезення насіння
Послугу з видачі підтвердження для ввезення в Україну насіння і садивного матеріалу сортів рослин, які не внесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні надає Держпродспоживслужба на підставі розгляду заяви суб’єкта господарювання або його уповноваженої особи.
Виключними підставами для обґрунтованої відмови у видачі Підтвердження є:
- перевищення дозволених кількісних обмежень щодо обсягу Зразків насіння;
- встановлення факту подання недостовірних відомостей у заяві про видачу Підтвердження.
Держпродспоживслужба має право перевіряти інформацію, зазначену у заяві. Підтвердження діє з дня його видачі до моменту фактичного ввезення або вивезення з України зразків насіння, але не довше одного року.
Обсяг зразків насіння протягом одного календарного року, не повинен перевищувати тридцятикратний обсяг посадкового матеріалу сорту, який надається для проведення одного року польових досліджень із кваліфікаційної експертизи рослин на придатність для поширення в Україні.
Для сортів рослин (родів і видів), рішення щодо придатності яких для поширення в Україні приймається за даними заявника, обсяг Зразків насіння, протягом одного календарного року не повинен перевищувати тридцятикратний обсяг посадкового матеріалу, що подається разом із заявкою на сорт рослин.
Обов’язки суб’єктів господарювання в частині процедури контролю за використанням зразків насіння
Суб’єкти господарювання, які отримали Підтвердження, повинні дотримуватися низки вимог:
- використовувати зразки насіння виключно за призначенням, зазначеним у Підтвердженні.
- у разі зміни місця використання ввезених Зразків насіння – інформує про це Держпродспоживслужбу в довільній формі.
- надавати безперешкодний доступ інспекторам у сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби до місця посіву (посадки) ввезених Зразків насіння на будь-якому етапі проведення селекційних, дослідних робіт і експонування.
- до 1 лютого у паперовій або електронній формі повідомити Держпродспоживслужбу про фактичний обсяг ввезених протягом минулого року Зразків насіння та їх подальше використання (місце використання (вирощування), обсяг отриманого врожаю та його використання) за встановленою формою.
- не використовувати урожай, отриманий від таких Зразків насіння, для посіву (посадки), за винятком випадків, коли він використовується для селекційних і дослідних робіт.
Звертаємо увагу, що ця інформація має виключно довідковий характер і не є нормативно-правовим актом.
Головний спеціаліст відділу контролю
в сфері насінництва та розсадництва, та якості зерна
Управління контролю у сфері насінництва та розсадництва,
карантину та захисту рослин
Головного управління Держпродспоживслужби
в Київській області Р. КУЗНЯК