Головне управління ДПС у Київській області інформує

Дата: 15.11.2024 09:04
Кількість переглядів: 107

Фото без описуПро відповідальність СГ за виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії

ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до ст. 73 ЗУ від 18.06.2024 №3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817) передбачено застосування до суб’єктів господарювання за вчинені правопорушення  фінансових санкцій у вигляді штрафу в таких розмірах, зокрема:

- виробництво пального без наявності ліцензії – 165 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року;

- оптова торгівля пальним або зберігання пального (крім зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки) без наявності відповідної ліцензії – 85 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року;

- роздрібна торгівля пальним без наявності ліцензії – 45 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки без наявності ліцензії на право зберігання пального:

за перше порушення – 4 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

за друге порушення – 8 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

за третє та наступні порушення – 85 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- надання послуг із зберігання пального іншим суб’єктам господарювання на підставі ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки – 85 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Відповідно до част. першої ст. 161 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984  №8073-Х оптова або роздрібна торгівля пальним без державної реєстрації суб’єктом господарювання або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачено законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією пального, транспортних засобів, ємностей та обладнання, що використовувалися для реалізації такого пального, грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Дії, передбачені частиною першою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах, тягнуть за собою накладення штрафу від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією пального, транспортних засобів, ємностей та обладнання, що використовувалися для реалізації такого пального, грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

 

Коли відбувається стягнення податкового боргу без рішення суду

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Для недобросовістних платників податків контролюючим органам надано право здійснювати стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, та/або коштів з рахунків такого платника у банках за рішенням керівника контролюючого органу без звернення до суду
 (п. 95.5 ст. 95 ПКУ).

Вказане рішення приймається, якщо податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов’язання та/або пені, визначених платником податків у податкових деклараціях або уточнюючих розрахунках, що подаються контролюючому органу в установлені ПКУ строки за наступних умов:

- не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати;

- відсутні зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов’язань.

 

Комплаєнс-ризики: Податкові ризики та їх види

ГУ ДПС у Київській області інформує, що на виконання Національної стратегії доходів до 2030 року, Кабміном прийнято Постанову від 24.07.2024 №854 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі».

Податковий ризик – ймовірність настання певних подій, що призведе до невиконання платником податків вимог податкового законодавства, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи .

Основними новаціями Експериментального проєкту є розподіл всіх податкових ризиків за основними видами:

- ризик реєстрації – випадок, коли особи, які зобов’язані стати на облік у податковому органі або зареєструватися платниками окремих податків, не перебувають на обліку в податковому органі або не зареєстровані платниками відповідних податків;

- ризик звітності – випадок, коли платники податків подають податкову звітність із запізненням або не подають її взагалі;

- ризик сплати – випадок, коли платники податків сплачують податки, збори, платежі із запізненням або сплачують у неповному обсязі, або не сплачують зовсім, що призводить до виникнення або накопичення податкового боргу;

- ризик декларування – випадок, коли податкові надходження зменшено або може бути зменшено внаслідок неправильного відображення даних у звітності (помилково або умисно).

Детальніше за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/sistema-upravlinnya-podatkovimi-rizikami.

 

Чи можливо виправити помилку в надісланому Повідомленні про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено?

ГУ ДПС у Київській області звертає увагу, що відповідно до п. 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), затвердженого наказом Мінфіну від 12.12.2019 №520, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за №1245/34216, у разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Пояснення та копії документів подаються у вигляді Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

Чинним законодавством не передбачено виправлення помилок в надісланому Повідомленні.

При отриманні квитанції про неприймання Повідомлення, такий платник має право надіслати його з правильними даними.

 

Яка застосовується відповідальність до податкового агента у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету?

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що     відповідальність за порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати визначена ст. 125 прим. 1 ПКУ. Якщо виявлено, що податковий агент під час виплати доходу (авансу) не нараховує або нараховує не в повному обсязі податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), то контролюючим органом визначається сума податкового зобов’язання з ПДФО та приймаються податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій, а саме накладається штраф в розмірі 10 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
 Ті самі дії, вчинені умисно, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
 Діяння, вчинені умисно повторно протягом 1095 календарних днів, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Відповідно діяння, вчинені умисно протягом 1095 днів втретє та більше, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 75 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Водночас, на суми заниження податкового зобов’язання нараховується пеня за кожний календарний день заниження податкового зобов’язання, включаючи день настання строку погашення податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом, з розрахунку 120 % річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
 Крім того, до податкового агента застосовується відповідальність відповідно до ст. 119 Податкового кодексу України, якщо такі самостійно виправлені помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку.

Зміни додатків до податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

ГУ ДПС у Київській області звертає увагу,  що наказом Мінфіну від 09.09.2024 № 431 внесено зміни до додатків 1 та 2 до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація).

Зміни внесені з метою приведення Декларації у відповідність до національного класифікатора НК 018:2023 «Класифікатор будівель і споруд», затвердженого наказом Міністерства економіки України від 16.05.2023 № 3573.

Згідно з п. 46.6 ст. 46 ПКУ, нова форма Декларації набере чинності з 01.01.2025, а до цього для визначення податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платники мають застосовувати форму Декларації, затверджену наказом Мінфіну від 10.04.2015 № 408, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.04.2015 за №479/26924. 

 

У ПН, складеній за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, інформація щодо дати та номеру договору (контракту) підлягає обов’язковому заповненню

Згідно з п. 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015 №1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267,з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну України від 09.08.2024 №400, які набрали чинності 01.10.2024, у податкових накладних, складених за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, які з 01.10.2024 подаються на реєстрацію до ЄРПН, дата та номер договору (контракту), відповідно до якого здійснюється операція з вивезення за межі митної території України товарів, а також відмітка про форвардний контракт (у разі вивезення товарів за межі митної території України на підставі форвардного контракту), підлягають обов’язковому заповненню.

Податкова накладна, складена з порушенням таких вимог, не приймається до реєстрації в ЄРПН.

 

Як громадянину дізнатись про відсутність (наявність)

податкового боргу?

ГУ ДПС у Київській області звертає увагу, що фізична особа – громадянин, яка не є суб’єктом господарювання, але має у власності землю, нерухомість, тощо, та зобов’язана сплачувати податки, може отримати інформацію про наявність (відсутність) податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється через офіційний вебпортал ДПС за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через месенджери Telegram та Viber з використанням боту «InfoTAX».

Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн із використанням КЕП.

У приватній частині Електронного кабінету режим «Стан розрахунків із бюджетом» надає користувачу доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів, інших платежів.Червоним кольором позначені суми заборгованості перед бюджетом.

Електронний сервіс «InfoTAX» надає можливість отримувати інформацію про:

- стан розрахунків з бюджетом,

- реєстраційні та облікові дані,

- перехід до інформації про бюджетні рахунки,

- нагадування про необхідність сплати податків.

 

Яка передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання платником податків податкової звітності (крім звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення) ?

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п. 109.2 ст. 109 ПКУ порушення податкового законодавства та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену ПКУ та іншими законами України.

За неподання або несвоєчасне подання податкової звітності відповідальність передбачено п. 120.1 ст. 120 ПКУ, зокрема, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), та іншої звітності, обов’язок подання якої передбачено ПКУ, – тягнуть за собою фінансову відповідальність у вигляді штрафних санкцій:

- у розмірі 340 грн., за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації (розрахунку);
 - у      розмірі 1020 грн. при повторному порушенні за несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року (до 365 або 366 днів – для високосного року) винесено податкове повідомлення-рішення.

 

Податкову декларацію з метою отримання податкової знижки потрібно подати по 31 грудня включно

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що для використання права платника податку на доходи фізичних осіб на податкову знижку за наслідками звітного 2023 року,   платники мають час до кінця поточного року: відповідно до п.п. 166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. 

Перелік витрат, за якими платник має право на застосування податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.  

 

Які товари є сільськогосподарською продукцією?

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п. 14.1.234 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) – це продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1 – 24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання.

Враховуючи викладене, до сільськогосподарської продукції відносяться наступні товари:

- живі тварини; продукти тваринного походження, зазначені у групах 01 – 05 УКТ ЗЕД;

- продукти рослинного походження, зазначені у групах 06 – 14 УКТ ЗЕД;
 - жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження, зазначені у групі 15 УКТ ЗЕД;

- готові харчові продукти; алкогольні та безалкогольні напої і оцет; тютюн та його замінники, зазначені у групах 16 – 24 УКТ ЗЕД.

 

ГУ ДПС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь