ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ
Строки давності, протягом яких контролюючі органи можуть здійснювати перевірку платників податків та визначати суми податкових зобов'язань
У Податковому кодексі України, стаття 102 регулює строки давності, протягом яких контролюючі органи можуть здійснювати перевірку платників податків та визначати суми податкових зобов'язань.
Законом України № 3721-IX від 21.05.2024, внесено зміни до ПКУ - розширено перелік обєктів оподаткування термін позовної давності щодо яких збілшено до 7 років. Зокрема відтепер термін позовної давності оподаткування доходів нерезидентів із джерелом походження з України збільшено до 2555 днів (7 років).
П’ятниця, 18 жовтня 2024 року - останній день сплати:
за ІІІ квартал авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – підприємцями, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, розрахованих самостійно згідно з фактичними даними обліку доходів і витрат (п. п. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – Кодекс));
авансових внесків з єдиного податку фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ груп за жовтень 2024 року (п. 295.1 ст. 295 Кодексу).
Як дізнатися в Е-кабінеті чи є податковий борг?
Податковий борг – це борг, який складається із простроченого у часі грошового зобов’язання та нарахованої податкової пені (пп.11.1.175 Податкового кодексу України).
В меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету платник має доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів. В меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема про податковий борг.
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС https://tax.gov.ua/.
Постанова КМУ №854 – реалізація експериментального проекту щодо системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі України
Постанова Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 року № 854 «Про реалізацію експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній службі» - методологічна основа та базовий документ для практичної реалізації реформи та впровадження міжнародних підходів до управління в організацію і діяльність Державної податкової служби України.
Високий рівень комплаєнсу напряму пов'язаний з рівнем довіри населення до податкової системи та її адміністрування, що дозволить країні оптимізувати збір доходів шляхом виявлення та зосередження ресурсів на найбільш істотних ризиках бази оподаткування.
Детально ознайомитись із Постановою № 854 можна за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-realizatsiiu-eksperymentalnoho-proektu-shchodo-funktsionuvannia-systemy-upravlinnia-podatkovymy-ryzykamy-komplaiens-ryzykamy-v-derzhavnii-podatkovii-sluzhbi-854-250724
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ДПС у Київській області