Триває прийом заяв від кандидатів на посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб
Незабаром в Рокитнянській селищній територіальній громаді Білоцерківського району Київської області з'являться посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, який сприятиме ветеранам війни, демобілізованим особам та членам їхніх сімей у реалізації їхніх можливостей, прав, соціальних гарантій на шляху переходу від військової служби до цивільного життя.
Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у громадах виконує важливу роль, яка виходить за рамки звичайної діяльності соціальних працівників.
Простими словами, після родини — він перший, хто почне послідовну взаємодію з ветеранами, демобілізованими Захисниками/Захисницями після їхнього повернення з фронту. Фахівець забезпечує їм індивідуальний супровід, первинне консультування та всебічну підтримку на шляху інтеграції у цивільне життя.
По суті, фахівець є інформаційним радником для ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих Захисників і Захисниць. Він допомагає, заповнює документи, координує ветерана, спрямовує, представляє інтереси, роз’яснює права шляхом:
- надання супроводу за напрямами можливої допомоги та послуг які належать ветеранам відповідно до законодавства;
- інформуватиме ветеранів війни, демобілізованих осіб, членам їхніх сімей щодо отримання статусів, послуг та соціальних гарантій, отримання житла, реабілітації, працевлаштування, юридичної підтримки тощо;
- контролюватиме потреби ветеранів та збиратиме аналітику, звітуватиме про результати наданих послуг;
- надаватиме кризову психологічну допомогу буде поряд, коли це потрібно.
Чим саме буде корисний фахівець із супроводу у громаді?
- зменшення соціальної напруги. Забезпечення необхідної підтримки ветеранам сприятиме зменшенню соціальної напруги у громаді, запобігаючи потенційним конфліктам та негативним проявам;
- адаптація ветеранів: допомога ветеранам інтегруватися у цивільне життя зміцнить громаду, оскільки ветерани стають активними і позитивними учасниками соціального та економічного життя;
- покращення доступу до послуг: завдяки роботі фахівця із супроводу, ветерани швидше отримуватимуть доступ до необхідних соціальних, медичних та інших послуг, що покращить загальний добробут громади.
Фахівець із супроводу буде штатний працівником комунальної установи центру соціальних служб Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області. Заробітна плата нараховується відповідно до єдиної тарифної сітки посадових окладів. Крім основної зарплати, фахівці отримуватимуть надбавки за особливий характер роботи у розмірі 50% посадового окладу. Розмір надбавки залежатиме від навантаження, якості наданих послуг та відсутності скарг і встановлюватиметься керівником установи. На 2024 рік Уряд передбачив 2,9 млрд грн з державного бюджету для оплати праці фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Бажаючи стати фахівцем із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб можуть подати заяви в електронній формі на участь у відборі на посаду через електронний кабінет на е-Ветеран https://eveteran.gov.ua. Кандидатом на посаду фахівця є громадянин України, який мають рівень освіти не нижче бакалавра за галузями знань: «Освіта/Педагогіка», «Соціальні та поведінкові науки», «Право», «Охорона здоров’я», «Соціальна робота», «Публічне управління та адміністрування». Після подання заяви, кандидати проходять тестування на знання законодавства та психологічне. Система повідомляє про результат поданої заявки, після чого вона опрацьовується Мінветеранів та скеровується до органів місцевого самоврядування для подальшого розгляду комісією.
Перевага надаватиметься кандидатам, які мають статус ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції Гідності, члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисника/Захисниці України та перебувають на обліку в ЄДРВВ.
Проте, головним пріоритетом під час відбору є професійні якості кандидатів та їхня здатність надавати ефективні послуги.
Професійна підготовка фахівців із супроводу проходитиме у закладах вищої освіти, Центрах ветеранського розвитку, утворених на базі закладів вищої освіти, відповідно до типової освітньої програми підготовки та типової освітньої програми підвищення кваліфікації за напрямом “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”, розробленої та затвердженої Міністерством у справах ветеранів України.