ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ
Декларування податку на прибуток за півріччя 2024
ГУ ДПС у Київській області нагадує, що з 01 липня по 09 серпня 2024 року триває кампанія декларування податку на прибуток за півріччя 2024 року (для платників, у яких звітним (податковим) періодом є квартал).
05.04.2024 набрав чинності наказ Мінфіну від 06.03.2024 № 111 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», яким внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (далі – Декларація).
Відповідно до п.46.6 ст.46 ПКУ, платники податку на прибуток Декларацію за оновленою формою подаватимуть починаючи зі звітного (податкового) періоду – півріччя 2024 - вищезазначені роз’яснення наведені в листі ДПС від 19.04.2024 №11568/7/99-00-21-02-01-07.
Які товари належать до підакцизних
ГУ ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що відповідно до п. 215.1 ст. 215 ПКУ, до підакцизних товарів належать:
- спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння);
- тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;
- рідини, що використовуються в електронних сигаретах;
- пальне);
- автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;
- електрична енергія.
Повернення помилково та/або надміру сплачених сум ЄСВ
ГУ ДПС у Київській області інформує, що Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів затверджений наказом від 23.07.2021 № 417 (далі – Порядок №417).
У випадку надмірної сплати сум ЄСВ на рахунок 3556, перерахунок надміру/ помилково сплачених коштів здійснюється органами ДПС на підставі заяви платника за формою, визначеною у додатку 1 Порядку №417.
Повернення надміру/помилково сплачених коштів здійснюється виключно на підставі заяви платника податку та додатком (оригінал або завірена ним копія розрахункового документа (квитанція, платіжне доручення тощо), що підтверджує сплату коштів.
Заява може бути подана платником до ГУ ДПС у Київській області в паперовій формі за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго, 5А або в електронній формі через Електронний кабінет з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу (режим «Листування з ДПС»).
Для уточнення реквізитів рахунків, пропонуємо скористатись модернізованим електронним сервісом «Електронний кабінет платника», розміщеному на офіційному веб-порталі ДПС України http://cabinet.tax.gov.ua.
Додаток: додаток 1 до Порядку №417 (Заява про повернення коштів з рахунків 3556).
Дотримання правил перерахування коштів для сплати податкових зобов’язань та єдиного внеску
ГУ ДПС у Київській області звертає увагу платників податків на дотримання правил перерахування коштів для сплати податкових зобов’язань та єдиного внеску.
ПКУ визначено податковий обов’язок платника – це обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку в порядку і строки, визначені Кодексом – ст. 36. Виконанням податкового обов’язку визнається сплата у повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов’язань у встановлений податковим законодавством строк – ст. 38.
Зауважуємо, що податкове зобов’язання вважається погашеним, а податковий обов’язок виконаним лише у разі сплати податку, збору, єдиного внеску на відповідний рахунок, відкритий у Державній казначейській службі України.
Фізична особа працює неповний робочий день – чи матиме вона право на ПСП?
ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що відповідно до п. 169.1 ст. 169 ПКУ платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 01 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
У 2024 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 4240,00 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 3028,00 грн. х 1,4), розмір податкової соціальної пільги - 1514,00 грн. Фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.
Місце проведення розрахунків
ГУ ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що відповідно до ст. 2 ЗУ від 06.07.1995 №265/95-ВР, місце проведення розрахунків – це місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Калькулятор обчислення плати за землю з фізичних осіб
ГУ ДПС у Київській області інформує, що на сайті ДПС України платники податків можуть самостійно розрахувати суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю з фізичних осіб за допомогою спеціальних калькуляторів.
Громадяни можуть швидко та просто визначити розмір плати за землю (земельного податку та орендної плати) з фізичних осіб за допомогою сервісу «Калькулятор обчислення плати за землю з фізичних осіб».
Для цього необхідно вказати:
-площу земельної ділянки;
-нормативну грошову оцінку одиниці площі, з урахуванням коефіцієнта індексації;
-ставку земельного податку (згідно прийнятого рішення органу місцевого самоврядування);
-ставку орендної плати за земельну ділянку державної та/або комунальної власності (згідно з договором оренди);
-кількість місяців перебування земельної ділянки у власності або в оренді.
Зверніть увагу:
1.Введіть дані з дробовою частиною через крапку;
2.Введіть дані в гектарах або в квадратних метрах;Якщо розраховуєте земельний податок, то вказуйте ставку земельного податку;
3.Якщо розраховуєте орендну плату – вказуйте ставку орендної плати згідно з договором оренди за земельну ділянку;
4.Заповніть поля, клікніть «РОЗРАХУВАТИ» і отримайте готовий результат!
Калькулятор обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з фізичних осіб
Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що на сайті ДПС України для платників податків створено можливість розрахувати суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю з фізичних осіб за допомогою спеціальних калькуляторів.
Калькулятори знаходяться в розділі «Калькулятор для обчислення сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю з фізичних осіб» за посиланням https://tax.gov.ua/calculator.
Для обчислення сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у розділі «Калькулятор обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з фізичних осіб» слід зазначити:
- тип нерухомості;
- тип об’єкту;
- загальну площу;
- тип власності;
- розмір частки володіння;
- період володіння;
- ставку податку;
- вказати чи використовується об`єкт нерухомості з метою отримання доходу.
Введіть дані та натисніть «РОЗРАХУВАТИ» - результат готовий!
Користуйтеся сервісами від Державної податкової служби України!
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області