ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ
Редагування у програмному РРО цін товарів здійснюється шляхом редагування номенклатури товарів
ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що редагування у програмному реєстраторі розрахункових операцій (далі - ПРРО) цін товарів здійснюється шляхом редагування номенклатури товарів.
Користувачу необхідно перейти у меню «Довідники», обрати необхідний товар для редагування та натиснути на обраний товар лівою кнопкою миші або навпроти обраного товару натиснути на іконку для редагування у режимі налаштування і внести необхідні зміни.
Підрозділ «Перегляд, редагування та видалення номенклатури» розділу «Довідник номенклатури» керівництва користувача ПРРО.
Сервіс ДПС ЗІР: корисна, достовірна і повна довідкова інформація для суспільства
ГУ ДПС у Київській області повідомляє платників щодо можливості отримання якісних інформаційних послуг шляхом використання сервісу ДПС «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (далі - ЗІР), доступ до якого здійснюється через вебпортал ДПС, або безпосередньо через будь-яку пошукову систему в мережі інтернет.
Робота ЗІР спрямована на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною та повною довідковою інформацією у вигляді:
- відповідей на запитання із 37 напрямів;
- нормативних та інформаційних документів;
- актуальних ставок податків;
- інформації щодо останніх змін у податковому законодавстві, щоденна підбірка відповідей на двадцять актуальних запитань;
- податковий календар, який містить систематизовану інформацію про терміни сплати податків і зборів, платежів, подання звітності до органів ДПС;
- глосарії та довідники;
- зміни в податковому законодавстві.
Як нараховується та сплачується ФО транспортний податок?
ГУ ДПС у Київській області нагадує, що згідно з п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 розд. ХІІ ПКУ, обчислення суми транспортного податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за податковою адресою (місцем реєстрації) платника податку, зазначеною в реєстраційних документах на об’єкт оподаткування.
Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку разом з детальним розрахунком суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному ст.42 ПКУ, до 01 липня року базового податкового (звітного) періоду (року) - п.п. 267.6.2 п.267.6 ст.267 ПКУ.
ППР про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити, повинні містити щодо кожного з об’єктів, зокрема, але не виключно, інформацію про транспортний засіб: марка, модель, об’єм циліндрів двигуна (куб. см), рік випуску та розмір ставки податку.
За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується ФО - платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Як діяти СГ, у разі виявлення несправності програмного РРО
ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що у разі несправності програмного РРО суб’єкту господарювання необхідно встановити вид несправності та:
- якщо несправність у вигляді порушення роботи програмного забезпечення (ПЗ), то слід оновити версію ПЗ та повторити процедуру закриття зміни;
- якщо несправність/пошкодження пристрою, то слід подати Повідомлення про виявлення несправностей ПРРО за формою №2-ПРРО (J/F 1316701) (додаток 2 до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну від 23.06.2020 № 317 з позначкою про несправність та після відновлення роботи пристрою подати Заяву про реєстрацію ПРРО за формою №1-ПРРО (за ідентифікатором форми J/F 1316605) (додаток 1 до Порядку) з позначкою про відновлення роботи;
- якщо пристрій викрадено/втрачено, - слід подати Повідомлення за ф. № 2-ПРРО з позначкою про крадіжку. У такому випадку реєстрація викраденого/втраченого ПРРО скасовується. Для відновлення проведення розрахункових операцій необхідно зареєструвати новий ПРРО, якому у встановленому порядку буде присвоєно фіскальний номер.
Реєстрація неприбуткових установ/організацій після державної реєстрації новоствореної установи або змін до відомостей про ЮО
ГУ ДПС у Київській області інформує, що з урахуванням змін, внесених ЗУ від 23.02.2024 №3603-ІХ до ПКУ, передбачено можливість внесення установ та організацій до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) у разі подання в установленому порядку документів для внесення до Реєстру під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу.
Якщо за результатами розгляду цих документів установа (організація) внесена до Реєстру, така установа (організація) для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств вважається неприбутковою установою (організацією) з дня державної реєстрації створення юридичної особи або з дня державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу - п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 ПКУ.
Продаж майна, що знаходиться у податковій заставі, здійснюється на аукціонах
ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що п.95.1 ст. 95 ПКУ передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Продаж майна платника податків здійснюється на публічних торгах та/або через торгівельні організації здійснюється у такому порядку:
- майно, що може бути згруповано та стандартизовано, підлягає продажу за кошти виключно на біржових торгах, які проводяться біржами, що створені відповідно до закону і визначені контролюючим органом на конкурсних засадах;
- цінні папери – на фондових біржах у порядку, встановленому ЗУ «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» від 23.02.2006 №3480-IV;
- інше майно, об’єкти рухомого/нерухомого майна, цілісні майнові комплекси підприємств підлягають продажу виключно на цільових аукціонах, які організовуються за поданням відповідного контролюючого органу на зазначених біржах.
Декларування податку на прибуток за півріччя 2024
ГУ ДПС у Київській області нагадує, що з 01 липня по 09 серпня 2024 року триває кампанія декларування податку на прибуток за півріччя 2024 року (для платників, у яких звітним (податковим) періодом є квартал).
На вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів розміщені оновлені електронні форми Декларацій з додатками, за ідентифікаторами форм:
J0100126 – для юридичних осіб;
F0100726 – для фізичних осіб;
J0100926 – для інститутів спільного інвестування;
J0100526 – для виробників сільськогосподарської продукції за рік (річний податковий (звітний) період починається з 01 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року).
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ДПС у Київській області