ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Дата: 31.05.2024 13:10
Кількість переглядів: 50

Фото без описуЯк діяти ФО – громадянину України у разі втрати (зіпсування) РНОКПП та  паспорта громадянина України

ГУ ДПС у Київській області інформує що ФО  – громадянин України, в якої втрачено/зіпсовано РНОКПП та паспорт громадянина України, має здійснити такі дії:

  1. Отримати у територіальному органі Державної міграційної служби новий паспорт громадянина України, замість втраченого/викраденого.
  2. Подати заяву про внесення змін до ДРФО за ф.№ 5ДР до контролюючого органу:

- за своєю податковою адресою;

- за новим місцем проживання або до будь-якого контролюючого органу у разі зміни місця проживання.

Для заповнення заяви за ф. №5ДР використовуються дані паспорта та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

Пред’явити контролюючим органам витяг з реєстру ТГ про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особи.

3. Документ, що засвідчує реєстрацію у ДРФО, надається протягом трьох робочих днів з дня звернення ФО.

Для отримання картки платника податків, що засвідчує присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків, необхідно пред’явити паспорт контролюючому органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу.

Оптова та роздрібна торгівля

ГУ ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що згідно зі ст. 1 ЗУ від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»:

Оптова торгівля - діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб’єктам господарювання роздрібної торгівлі, іншим  СГ (у т.ч. іноземним суб’єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва).

Роздрібна торгівля – діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших СГ (у т.ч. іноземних суб’єктах господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування.

Право на податкову знижку за звітний 2023 рік можна використати по 31 грудня включно 2024 року

ГУ ДПС у Київській області нагадує платникам податків про можливість повернення частини коштів, сплачених протягом минулого звітного (податкового) року на витрати, дозволені для включення до податкової знижки відповідно до п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Для повернення коштів необхідно дотримання  певних умов, визначених ПКУ.

Якщо СГ приймає рішення замість РРО використовувати ПРРО, при переході на ПРРО реєстрація РРО скасовується

ГУ  ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п. 1 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 реєстрація реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається у випадках, коли, зокрема, суб’єкт господарювання у зв’язку із застосовуванням програмного РРО (далі – ПРРО) вирішив відмовитись від застосування РРО, строк служби якого не закінчився.

Законодавчо не передбачено обмежень на використання поряд з РРО також і ПРРО. СГ може самостійно обрати для використання РРО або ПРРО.

Якщо СГ приймає рішення замість РРО використовувати ПРРО, то при переході на ПРРО скасовується реєстрація РРО.

Випадки, за яких платник зобов’язаний визнати умовне постачання товарів/необоротних активів при анулюванні реєстрації платника ПДВ

ГУ  ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п. 184.7 ст.184 ПКУ, якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Облік доходів і витрат у фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п. 178.6 ст.178 ПКУ фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет.

Типова форма, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, затверджена наказом Міністерства фінансів України  від 13.05.2021 № 261, який набрав чинності 16.07.2021.

В разі ведення обліку доходів і витрат в електронному вигляді самозайнята особа зобов’язана на вимогу контролюючого органу надати засвідчену належним чином копію такого обліку в паперовому вигляді у порядку, встановленому податковим законодавством - п. 5 розд. ІІ Порядку №261.
На підставі первинних документів за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід/понесено витрати, здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати - п. 1 розд. І Порядку №261.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь