Підготовка пакета документів на визначення сортових якостей насіння с/г культур в 2024 році

Дата: 20.05.2024 13:58
Кількість переглядів: 80

Фото без описуПольове оцінювання насінницьких посівів являється основним та невід’ємним заходом сортового контролю в насінництві. Сортовий контроль являє собою систему організаційно-господарських і агротехнічних заходів, спрямованих на збереження потрібних морфологічних, біологічних, а також господарсько-цінних ознак і властивостей сортів сільськогосподарських культур.

Найближчим часом розпочнеться проведення першого етапу польового оцінювання – попереднє обстеження.

Нам хотілося б нагадати суб’єктам господарювання, які займаються виробництвом насіння як для власних потреб, так і з метою реалізації які необхідно і в який термін подавати документи для проведення польового оцінювання насінницьких посівів.

Проведення польового оцінювання регламентує Порядок проведення сертифікації насіння, видачі та скасування сертифікатів на насіння затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2023 року за № 1210 (далі – Порядок), а також Методики проведення польового оцінювання відповідних сільськогосподарських культур.

Відповідно до пункту 12 Порядку для проведення польового оцінювання насінницького посіву суб’єкт господарювання подає до органу із сертифікації або його підрозділу за місцезнаходженням посіву заявку на визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу за формою згідно з додатком.

Фото без опису

Фото без опису

Відповідно до пункту 13 Порядку до заявки на визначення сортових якостей насіння додаються:

 • копія документа, на підставі якого набуто право на використання сорту рослин (зокрема, патент на сорт рослин та/або свідоцтво про державну реєстрацію сорту рослин та/або ліцензійний (субліцензійний) договір про використання сорту рослин та/або інший документ, у тому числі примусова ліцензія, судове рішення чи інші правочини, які надають право на використання сорту рослин);
 • схема розміщення поля (полів) посіву з координатами місцевості;
 • для гібридів - інформація про співвідношення чоловічих і жіночих рослин (часто вказується у ліцензійній угоді);
 • для первинних ланок насінництва - копія документа, що підтверджує походження насіння, та протокол лабораторних досліджень;
 • копія сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння, виданого на насіння попередньої категорії, генерації насіння, використаного для посіву.
 • Для підтвердження походження насіння, використаного для посіву (крім первинних ланок насінництва), у заявці на визначення сортових якостей насіння зазначаються номер і дата видачі сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння, та сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння, виданих на насіння попередньої категорії, генерації.
 • Для підтвердження походження насіння первинних ланок насінництва, використаного для посіву, у заявці на визначення сортових якостей насіння зазначаються номер і дата видачі документа, що підтверджує походження насіння, та протоколу лабораторних досліджень, виданих на насіння попередньої категорії, генерації.
 • У разі використання для посіву насіння, що було ввезено в Україну, до заявки на визначення сортових якостей насіння додаються копії сертифікатів, що засвідчують посівні якості насіння, та копії сертифікатів ОЕСР або копії документів, що засвідчують сортову чистоту насіння, виданих уповноваженими суб’єктами країни вирощування (виробництва) насіння на засвідчення сортової чистоти насіння.
 • У разі коли для визначення сортових якостей насіння категорії сертифіковане, суб’єкт насінництва та розсадництва залучає аудитора із сертифікації (агронома-інспектора), який провадить діяльність як незалежний експерт, суб’єкт насінництва та розсадництва зазначає у заявці на визначення на сортові якості насіння прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) та контактні дані такого аудитора із сертифікації (агронома-інспектора) та подає органу із сертифікації копію укладеного договору з таким аудитором із сертифікації (агрономом-інспектором).

Зазначені документи можуть бути подані особисто, надіслані поштою (зокрема шляхом відправлення електронних носіїв інформації, на яких збережено зазначені документи) або в електронній формі, засобами інформаційно-комунікаційних систем, визначених органом із сертифікації.

Фото без опису

Орган із сертифікації розглядає заявку на визначення сортових якостей насіння, проводить перевірку документів, визначених у пункті 13 Порядку, та не пізніше ніж протягом 10 робочих днів після отримання заявки на визначення сортових якостей насіння надсилає суб’єкту насінництва та розсадництва у довільній формі повідомлення про можливість проведення польового оцінювання посіву або відмову в його проведенні з підстав, визначених пунктом 15 Порядку. У повідомленні про можливість виконання робіт з проведення польового оцінювання посіву зазначаються відомості про аудитора із сертифікації (агронома-інспектора), який проводитиме польове оцінювання посівів, з урахуванням вимог, визначених у пункті 10 Порядку, та інформації, зазначеної у поданій заявці на визначення сортових якостей насіння, а також інші умови, пов’язані з проведенням польового оцінювання посіву, зокрема вибіркового оцінювання. Підставою для відмови у проведенні польового оцінювання посіву є:

 • несвоєчасне подання заявки на визначення сортових якостей насіння та документів, зазначених у пункті 13 Порядку;
 • подання документів, зазначених у пункті 13 цього Порядку, не в повному обсязі;
 • відсутність права на використання сорту, щодо якого підтримується чинність майнових прав інтелектуальної власності; 
 • невідповідність показників сортових або посівних якостей насіння вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва або факт того, що насіння не підлягає сертифікації відповідно до Закону; 
 • встановлення факту порушень вимог пункту 10 Порядку.

Державний інспектор відділу контролю 
в сфері насінництва та розсадництва, та якості зерна
Управління контролю у сфері насінництва та розсадництва,
карантину та захисту рослин 
Головного управління Держпродспоживслужби
в Київській області Р. КУЗНЯК

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь