На Київщині у найближчі тижні планується весняна кампанія з пероральної імунізації диких тварин

Дата: 26.04.2024 13:42

Фото без описуУправління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Білоцерківського району Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що над територіями лісових та сільськогосподарських угідь Білоцерківського району Київської області, окрім водних об’єктів та населених пунктів, буде розпочато розповсюдження поживних принад з вакциною проти сказу тварин – пероральна імунізація диких м’ясоїдних. В залежності від погодних умов зазначений захід може тривати протягом 1-2 тижнів.

Для імунізації тварин від сказу буде використовуватися пероральна вакцина. Поживні принади з вакциною – це невеликі за розмірами (з сірникову коробку) брикети (коричневого кольору) з желеподібною капсулою (полімерний блістер з антигеном) всередині. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях.

Для інформації!

Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.

УВАГА!

Хоча принади з вакциною проти сказу цілком безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області наголошує, що не слід руйнувати, чіпати або переміщувати до інших місць знайдені брикети.

Управління безпечності харчових продуктів
та ветеринарної медицини,