Заходи у бібліотеках Рокитнянської Громади до 210-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка

Дата: 09.03.2024 14:18

Т. Шевченко: і слово вічне, і слава невмируща…

І став для нас Шевченко заповітом,

Безсмертним, як саме людське життя.

Ми будем славить перед цілим світом

Живе й святе Шевченківське ім’я!

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим і неповторним. Цьогоріч 9 березня виповнюється 210 років від дня народження українського Генія.

Т.Г. Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. У його особі наш народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав його співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні влаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса відновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ і свою Україну.

Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Для українців усіх наступних поколінь він став потужним джерелом національної свідомості, символом України.

Український народ свято вшановує пам’ять свого пророка. Кожного року ми відзначаємо Шевченківські дні. У бібліотечних закладах Рокитнянської громади бібліотекарями організовані і презентовані книжково-ілюстративні виставки, бесіди, творчі зустрічі, години читання. Для наших користувачів у бібліотеках громади завжди доступні безсмертні поетичні твори, живописна спадщина українського Генія та література про його життєвий та творчий шлях.