ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Дата: 26.02.2024 09:14
Кількість переглядів: 76

Фото без описуВнесення змін до програмного реєстратора розрахункових операцій

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що за необхідності внесення змін до програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО), зокрема, інформації щодо господарської одиниці, кваліфікованого електронного підпису тощо, спочатку необхідно закрити відкриту зміну.

Відкриття робочої зміни відбувається на підставі технологічного повідомлення з типом відкриття зміни, яке автоматично формується програмним забезпеченням ПРРО при виконанні такої операції особою, яка здійснює розрахункові операції.

Закриття робочої зміни здійснюється на підставі Z-звіту або технологічного повідомлення про закриття зміни, яке формує програмне забезпечення ПРРО після формування Z-звіту.

Тимчасове припинення підприємницької діяльності законодавством не передбачено

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця визначено Законом України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями (далі – Закон).

При цьому Законом та іншими нормативно-правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності у зв’язку з декретною відпусткою, хворобою, виїздом за кордон, тощо.

Скориставшись правом на податкову знижку, платник повертає частину витрачених коштів

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що скориставшись правом на податкову знижку, платник може повернути частину понесення протягом звітного року витрат (сплачених коштів), дозволених до включення до податкової знижки відповідно до п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). 

При цьому слід враховувати обмеження права на нарахування податкової знижки:

 • витрати мають бути підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами;
 • якщо до кінця податкового року, наступного за звітним, право на податкову знижку не використано, на наступні податкові роки таке право не переноситься;
 • податкова знижка надається виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку (або має відмітку у паспорті про відмову від нього);
 • загальна сума податкової знижки не може перевищувати суму річного доходу, нарахованого як заробітна плата;
 • податкова знижка по витратах на придбання акцій резидента Дія Сіті не може перевищувати суму річного доходу платника, отриманого у вигляді дивідендів.

Заповнення декларації з податку на додану вартість платниками, які здійснюють постачання лікарських засобів і медичних виробів

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що форми та порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок № 21).

Про особливості відображення у податковій декларації з податку на додану вартість здійснених платником податку у звітному (податковому) періоді операцій з постачання/придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів,
а також нарахування податкових зобов’язань з ПДВ у випадках, передбачених ПКУ, що оподатковуються за ставкою 7 %, детальніше йдеться тут.

Платники податків - юридичні особи, які не можуть бути платниками ЄП третьої групи

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що  пунктом 291.5 ст.291 ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи такі суб’єкти господарювання - юридичні особи:

 • у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать ЮО, які не є платниками ЄП, дорівнює або перевищує 25 %;
 • відокремлені підрозділи ЮО, яка не є платником ЄП;
 • нерезиденти;
 • платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником ЄП мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили;
 • здійснюють певні види діяльності - з повним переліком можна ознайомитись тут.

Оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів та медичних виробів

Операції з постачання на митній території України/ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та виробів медичного призначення оподатковуються ПДВ за ставкою 7 % відповідно до п.п. «в» п. 193.1 ст. 193 ПКУ, тобто, за умови, що такі:

лікарські засоби:

 • дозволені для виробництва і застосування в Україні;
 • внесені до ДРЛЗ;

медичні вироби:

 • дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
 • внесені до ДРМТВМП або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність.

Операції з постачання на митній території/ввезення на митну територію України лікарських засобів/медичних виробів під час яких не дотримано хоча б одну із зазначених умов, оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.

Тимчасово, на період воєнного стану, окремі операції із ввезення на митну територію/постачання на митній території України лікарських засобів та медичних виробів звільняються від оподаткування ПДВ за умовами, визначеними п. 32 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ.

Строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, до 01 серпня 2024 року мають сплатити податкові зобов’язання, визначені ними у податковій декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік. 

Протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації про майновий стан і доходи  податкові зобов’язання мають сплатити фізичні особи – підприємці, а також ФОП, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування). 

Платник податку – фізична особа, який зобов’язаний подати податкову декларацію, визначити та сплатити податкові зобов’язання, сплачує за кодами бюджетної класифікації:

«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування». 

Реквізити банківських рахунків для сплати податків оприлюднено на офіційному вебпорталі ДПС у рубриці «Бюджетні рахунки»(https://tax.gov.ua/byudjetni-rahunki)

Залишаємось на зв’язку:  

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь