ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Дата: 25.01.2024 16:08

Фото без описуЗа 2024 рік з податку на нерухомість слід звітувати за новою формою

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що наказом Мінфіну  від 26.09.2023 №519 внесені зміни до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (наказ №519 зареєстровано в Мін'юсті України 10 жовтня 2023 року за номером 1767/40823).
Нова форма декларації набрала чинності 24 листопада 2023 року,  отже Податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2024 рік подається за оновленою формою – електронний ідентифікатор форми J0302107.

Для яких платників у 2024 році  діє мораторій на проведення перевірок

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до змін, внесених Законом України від 09.11.2023 № 3453-IX до Податкового Кодексу та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок, у 2024 році  мораторій на проведення перевірок не скасовується для:

• платників єдиного податку І та ІІ груп - до 01 грудня 2024 року
  • платників, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях або територіях де ведуться бойові дії (з певними виключеннями).

Рівні сплати відповідного податку по галузях та показники середньої заробітної плати у відповідній галузі за регіонами, сформовані на основі показників за підсумками 2021 календарного року, публікуються на офіційному веб-сайті ДПС протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності Законом (до 18 грудня 2023 року).

При формуванні плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2024 рік враховуються також показники позитивної динаміки рівня сплати податків у 2023 році.

«Калькулятор податку на майно»

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Державною податковою службою України розроблено зручний сервіс для фізичних осіб – «Калькулятор податку на майно», що розміщений на вебпорталі Державної податкової служби України у блоці «е-сервіси».

«Калькулятор податку на майно» надає громадянам можливість самостійно здійснювати на вебпорталі ДПС розрахунок сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Доходи та витрати ФОП на загальній системі оподаткування

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що об’єктом оподаткування у ФОП загальної системи оподаткування є  чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій/негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю  ФОП - п.177.2 ст.177 ПКУ.

Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначений п.177.4 ст.177 ПКУ:

• вартість сировини, матеріалів, товарів, що є основою для виготовлення (продажу) продукції/товарів, робіт/послуг, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари - п.п.177.4.1 п.177.4 ст.177 ПКУ;
  • витрати на оплату праці ФО, що перебувають у трудових відносинах з таким ФОП - абз. перший п.п.177.4.2 п.177.4 ст.177 ПКУ;
  • обов’язкові виплати, внески платника на обов’язкове страхування життя або здоров’я працівників - абз. другий п.п.177.4.2 п.177.4 ст.177 ПКУ;
  • суми податків, зборів, пов’язаних з проведенням господарської діяльності ФОП (крім ПДВ, акцизного податку, ПДФО з доходу від господарської діяльності, податку на нерухоме майно з  житлової нерухомості); суми ЄСВ; платежі за одержання ліцензій - п.п.177.4.3 п.177.4 ст.177 ПКУ;
  • інші витрати, пов’язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в п.п.177.4.1 – 177.4.3 п.177.4 ст.177 ПКУ (витрати на відрядження, послуги зв’язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оренду, ремонт, експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, транспортно-експедиційні та інші послуги, пов’язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг - п.п. 177.4.4 п. 177.4 ст. 177 ПКУ.

ФОП на загальній системі оподаткування мають право включати до складу витрат, пов’язаних з провадженням господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат - п.п. 177.4.6 п. 177.4 ст. 177 ПКУ.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast