Медичні відходи

Дата: 20.12.2023 14:43
Кількість переглядів: 286

Фото без опису

Медичні відходи – один з найбільш небезпечних видів сміття, адже такі відходи можуть стати джерелом для блискавичного поширення інфекцій, отруєння чи радіоактивного забруднення довкілля. Утилізація медичних відходів потребує особливої уваги й відповідальності.

Тому сучасне управління медичними відходами має бути максимально ефективним і безпечним. Один із найперших кроків у цьому напрямі – безпечне сортування такого типу сміття у герметичні контейнери для медичних відходів. Для цього розроблені окремі функціональні рішення, наприклад урни, які щільно закриваються кришкою та відрізняються своєю міцністю, системою моніторингу заповненості й вологонепроникні.

Медичні відходи – це будь-які матеріали, що залишаються після надання медичної допомоги або проведення лабораторних досліджень. За ступенем ризику їх розподіляють на чотири категорії:

Категорія «А» – безпечна, до неї належать паперове чи картонне паковання, пластиковий посуд, одяг й подібні речі. Таке сміття можна відсортовувати й викидати разом з побутовими відходами.

Категорія «B» – потенційно інфекційна. Сюди входять шприци, голки, катетери, скальпелі, а також бинти, серветки, рукавички та речі, забруднені кров'ю чи іншими біологічними речовинами. Це сміття потребує спеціального збору та знешкодження.

Категорія «C» – анатомічна, до неї належать зокрема тканини, кров, сироватка, культури мікроорганізмів, які можуть бути джерелом інфекційних захворювань і потребують суворого контролю й утилізації.

Категорія «D» – спеціальна, вона включає ліки, реактиви, радіонукліди, ртуть й інші небезпечні речовини. Це найбiльш небезпечна категорiя медичних вiдходiв. Таке смiття треба збирати окремо в непроникні герметичні контейнери й iзолювати та зберiгати в спецiальних умовах.

Медичні відходи, які належать до небезпечних категорій, не можна просто викидати на смітник або спалювати на вогнищі. Це загрожує непередбачуваними наслідками для здоров'я й екології. Для безпечної утилізації застосовують низку спеціальних методів:

термічне знешкодження – це спалювання медичного сміття у спеціальних високотемпературних печах, для цього їх нагрівають до 800-1200 °C. Цей метод знищує більшість iнфекцiйних агентiв та зменшує об’єм смiття до 10-30% від початкового. Проте такий метод утворює токсичні гази й потребує захоронення залишкiв смiття.

автоклавування – це стерилізація медичних відходів парою під тиском у спеціальних апаратах – автоклавах. Однак такий метод не може повністю знищити медичні відходи, тому залишається потреба їх подрiбнювати й захоронювати.

хiмiчне знешкодження, як й автоклавування, не знищує медичне сміття, проте знезаражує розчинами хлору, формальдегіду та iнших хiмiчних речовин. А тому такі продезинфіковані відходи все одно потрібно подрібнювати й захоронювати.

механіко-бiологiчне знешкодження – це обробка медичних відходів з допомогою ферментативних процесiв або мікроорганізмів. Цей метод бiодеградує медичне сміття й зменшує його об’єм до 90-95% вiд початкового.

Як оптимально утилiзувати медичнi вiдходи категорiї В (рекомендацiї ЦГЗ)

Медичнi вiдходи категорiї «В» – найпоширенiші в Українi. Вони складають близько 80% від усієї кількості медичного сміття. Ця категорiя вiдходiв потребує особливої уваги, адже вона – потенційне джерело iнфекцiй і зараження.

Сортувати медичні відходи категорії «В» потрібно окремо за видами: пластик, скло, папір, тканина, гума й інші. Це спростить їхню утилізацію й зменшить кількість сміття.

Упаковувати такі медичні відходи треба у спеціальні пакети, які мають жовтий колір та позначення "B" й стійкі до проколів, протікань чи розривів урни. Саме тому контейнери KF Systems виготовлені з міцного металу, мають окремі ємності для кожного виду відходів й оснащені системою моніторингу заповненості, щоб знизити частоту контактування з небезпечним сміттям.

Зберігають відходи категорії «В» в окремих приміщеннях або на спеціально відведених територіях, які мають належне охоронне та санітарне обладнання.

Це медичне сміття передають на утилізацію ліцензованим підрядникам, які дотримуються норм і правил перевезення й знищення медичних відходів. Ми працюємо зТОВ " науково - виробнича компанія" Укрекопром".

Крім того, щоб знизити екологічну небезпеку відходів категорії «В», до них застосовують автоклавування, піроліз, стерилізацію та інші методи знезараження.

Поводження з медичними відходами — це відповідальність кожного, яка починається з правильного маркування й сортування такого сміття в герметичні контейнери, щоб небезпека в жодному разі не потрапила назовні, інакше утилізація втратить будь-який сенс.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь