ОБІГ РИБИ, РИБОПРОДУКТІВ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВИНИКНЕННЯ НЕГАТИВНИХ НАСЛІДКІВ НА ЗДОРОВ’Я ЛЮДЕЙ ТА ДОВКІЛЛЯ

Дата: 28.06.2023 15:37

Фото без описуЗа результатами розгляду листа від Миронівської філії ДУ «Київський обласний центр контролю хвороб Міністерства охорони здоров’я України» про результати моніторингу проведених досліджень поверхневих вод р. Рось на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники із рекреаційної зони для відпочинку населення «Урочище Піщане» смт Рокитне Білоцерківського району Київської області, на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Рокитнянської селищної ради, що відбулося 23.06.2023, протокол №8, вирішено:

• в межах старостинських округів: с. Бирюки, с. Пугачівка, с. Острів, с. Синява, с. Бушеве, с. Ольшаниця та смт Рокитне заборонити купання, випоювання домашньої худоби та вилов риби в р. Рось на невизначений термін;
  • посилити контроль за реалізацією водних біоресурсів та наявність документів, що підтверджують їх походження та якість;
  • заборонити продаж річкової риби на території Рокитнянської СТГ.

ДОВІДКОВО

Результати моніторингу якості води:

- проба води по санітарно-хімічним показникам не відповідає вимогам: вміст аміаку становить – 3.44 мг /дм3, при нормі не більше 2.6 мг/дм3; азот амонійний – 2.64 мг/дм3, при нормі не більше 2.0 мг/дм3; залізо – 0.7 мг/дм3, при нормі не більше 0.3 мг/дм3.

- проба води по мікробіологічним показникам не відповідає вимогам і має індекс ЛКП (лактозопозитивної кишкової палички) - 240 000, при нормі не більше 5000.