Вимірювання тиску
Вимірювання тиску – не така проста справа, як багато хто вважає.
Показники артеріального тиску дійсно змінюються протягом дня. Конфлікти, переживання, фізичні навантаження – все це впливає на підвищення тиску. Наш організм використовує такий інструмент для того, щоб скорегувати роботу багатьох показників. Наприклад, щоб зберегти концентрацію кисню в корі головного мозку. Інакше б ми непритомніли, лише піднявшись на сходи.
Якщо міряти тиск через рівні проміжки часу з метою моніторингу, то ви здивуєтеся, наскільки сильно він коливається протягом дня. Тому, для того, щоб виміряти тиск так, щоб зрозуміти, чи здорові ви, чи ні, вам необхідно засвоїти методику стабілізації тиску:
Для повної стабілізації тиску необхідно за 1,5 години припинити вживати гаряче, усунути фізичні і психічні навантаження, а також не вживати ліки, що підвищують тиск.
Сядьте так, щоб всі м'язи були розслаблені – шия, плечі, спина, руки. Спина повинна бути рівною, мати опору, плечі на одному рівні, щоб не були перекошені. Рука з манжетою повинна мати стійку опору по всій поверхні передпліччя. Ноги стоять рівно, вони не перехрещені (не здавлюйте великі судини). У такій позі наше тіло максимально розслаблене в сидячому положенні.
Краще вимірювати тиск біля столу, сидячи на стільці з високою спинкою, в зручному кріслі з підлікотниками або на дивані з високою спинкою. Якщо їх немає, досить кухонного столу, табуретки і стінки за спиною.
Вимірюючи тиск хворому, який лежить, уважно стежте за рівнем серця.
Шість "не"
- НЕ перекошуйте плечі
- НЕ нахиляйтеся вперед
- НЕ витягайте вперед руку
- НЕ вивертайте долоню вгору
- НЕ навалюйтеся грудьми на руку з манжетою. Стежте, щоб всі м'язи були розслаблені – шия, плечі, спина, руки
- НЕ розмовляйте під час вимірювання!
Контролюйте тиск та будьте здорові!