Як підготувати пакет документів на визначення сортових якостей насіння

Дата: 22.05.2023 14:33
Кількість переглядів: 57

Польове оцінювання насінницьких посівів є основним та невід’ємним заходом сортового контролю в насінництві. Сортовий контроль – це система організаційно-господарських і агротехнічних заходів, спрямованих на збереження потрібних морфологічних, біологічних, а також господарсько-цінних ознак і властивостей сортів сільськогосподарських культур.

Найближчим часом розпочнеться проведення першого етапу польового оцінювання – попереднє обстеження.

Нагадуємо суб’єктам господарювання, які займаються виробництвом насіння як для власних потреб так і з метою реалізації які необхідно і в який термін подавати документи для проведення польового оцінювання насінницьких посівів.

Проведення польового оцінювання регламентує Порядок проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 року за №97 (далі – Порядок), а також Методики проведення польового оцінювання відповідних сільськогосподарських культур.

Відповідно до Порядку для проведення польового оцінювання насінницького посіву суб’єкт господарювання подає до органу із сертифікації або його підрозділу за місцезнаходженням посіву заявку на визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу за формою згідно з додатком 1.

До заявки на визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу додаються:

  • документи, що підтверджують право на використання сорту рослин (патент на сорт рослин та/або свідоцтво про державну реєстрацію сорту рослин, та/або ліцензійний договір про використання сорту рослин);
  • первинна документація про походження насіння та садивного матеріалу (акт польового обстеження, протокол випробування насіння, у разі визначення сортових і посівних якостей розсадників розмноження, виданих на насіння або садивний матеріал, що використані для сівби; копії актів польового оцінювання полів розсадника розмноження та/або маточних сортових та підщепних насаджень багаторічних рослин, продукцію яких було використано для виробництва садивного матеріалу);
  • схема розміщення поля (полів) посіву або насадження з прив’язкою до місцевості;
  • інформація про співвідношення чоловічих і жіночих рослин - для гібридів (часто вказується у ліцензійній угоді);
  • інформація про обраного аудитора із сертифікації (агронома-інспектора) у разі можливості щодо проведення польового оцінювання аудитором із сертифікації (агрономом-інспектором), який провадить діяльність як незалежний експерт.
  • Для підтвердження походження насіння або садивного матеріалу, використаного для посіву або насадження, заявник зазначає в заявці номер та дату видачі органами з оцінки відповідності у сфері насінництва та розсадництва сертифікатів, що засвідчують сортові і посівні якості насіння або сортові і товарні якості садивного матеріалу.
  • У разі використання для розмноження насіння або садивного матеріалу, що були імпортовані, заявник у заявці зазначає відомості про сертифікати міжнародного зразка, що видані органами із сертифікації інших країн і які були визнані в порядку, встановленому пунктами 31-33 Порядку, та подає копії сертифікатів ОЕСР.

Зазначені документи можуть бути подані особисто, надіслані поштою (зокрема шляхом відправлення електронних носіїв інформації, на яких збережено зазначені документи) або в електронній формі, засобами інформаційно-комунікаційних систем, визначених органом із сертифікації.

Орган із сертифікації розглядає заявку, проводить перевірку документів та не пізніше десяти робочих днів після отримання заявки надсилає заявнику в електронній або паперовій формі повідомлення щодо можливості виконання робіт із сертифікації, в якому відповідно до поданої заявки зазначаються аудитор із сертифікації (агроном-інспектор) (залежно від категорії насіння і садивного матеріалу), який буде проводити польове оцінювання посівів або насаджень, відбір проб, а також інші умови, що пов’язані з проведенням сертифікації, або відмови у проведенні польового оцінювання посівів або насаджень з підстав, зазначених у пункті 12 Порядку.

Підставою для відмови у проведенні польового оцінювання посівів та насаджень є:

  • несвоєчасного подання заявником заявки та документів, зазначених у  пункті 10 Порядку;
  • подання документів, зазначених у пункті 10 Порядку, не в повному обсязі;
  • відомості, що зазначені в поданій первинній документації про походження насіння та садивного матеріалу, передбаченій у пункті 10 Порядку, не відповідають вимогам щодо його сертифікації.

Державний інспектор відділу контролю 
в сфері насінництва та розсадництва та якості зерна
Управління фітосанітарної безпеки 
Головного управління Держпродспоживслужби
в Київській області Роман КУЗНЯК 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь