Гематологічний аналізатор – прилад, призначений для проведення кількісних досліджень клітин крові.

Дата: 08.05.2023 14:14

Фото без описуРобота більшості аналізаторів заснована на методі Култера. Підрахунок клітин крові здійснюється шляхом пропускання проби через отвори з мікроскопічним діаметром, з визначенням в цей момент сили електричного опору. Прилад враховує амплітуду імпульсів, аналізує їх і встановлює розміри проходячих крізь отвори мікрооб'єктів.

Метод Култера дозволяє підраховувати еритроцити (в розведенні з ізотонічним розчином), тромбоцити, лейкоцити, визначати гематокрит.

У більш складних гематологічних аналізаторах підрахунок показників проводиться за допомогою радіочастотних та оптичних детекторів.

Сучасні моделі аналізаторів оснащені картою пам'яті, при необхідності аналіз можна вивести на друк. Продуктивність аналітичних приладів складає від 60 до 120 аналізів на годину.

Дякуючи керівництву громади, відповідно до програми, закуплено дані апарати для амбулаторій ЗПСМ села Ольшаниця та Насташка.

Днями інженер ТОВ "Інтермедика - Україна" провів встановлення обладнання та навчання правилам користування медичного персоналу.

На фото: медична сестра Мороз Тетяна Григорівна проводить обстеження.