Відповіді на типові запитання під час воєнного стану
Якщо під час війни строк дії ID-картки закінчився або у паспорт не вклеєно фотокартку, чи може такий документ посвідчувати особу громадянина України?
Так.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 року № 1202 «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану» установлено, що паспорти громадян України у формі картки, строк дії яких закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, та паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, строк вклеювання до яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року, є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та підлягають обміну або вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.
Документи для оформлення ID-картки або закордонного паспорта подавалися до територіального підрозділу ДМС, який у зв’язку з проведенням активних бойових дій не працює. Чи є можливість завершити оформлення паспорта іншим територіальним підрозділом ДМС?
Так, це можливо.
Для цього особі необхідно звернутися до територіального підрозділу ДМС де особа буде отримувати паспорт та подати письмову заяву, у якій зазначити наступну інформацію:
- дані особи, на ім’я якої оформлюється паспорт (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання, контактний номер телефону);
- назва територіального органу/територіального підрозділу ДМС/ЦНАП/ДП «Документ», до якого подавалися документи для оформлення паспорта;
- обставини, через які виникла необхідність переключити заяву-анкету та здійснити видачу виготовленого паспорта у іншому територіальному підрозділі ДМС).
Відтак, розгляд заяви-анкети про оформлення паспорта /паспорта для виїзду за кордон буде переключено на той підрозділ, який зазначено у заяві та в подальшому здійснено доставку виготовленого документа.
Чи може батько отримати закордонний паспорт дитини, якщо документи на оформлення подавала мати?
Так.
Це можливо, якщо під час подання заяви-анкети на оформлення закордонного паспорта дитині (у віці до 12 років) один з батьків визначить другого з батьків (опікунів, піклувальників, повнолітніх сина чи дочку, рідних (повнорідних та неповнорідних) сестру, брата, діда, бабу), який буде отримувати виготовлений закордонний паспорт.
Крім того, виготовлений паспорт для виїзду за кордон, оформлений на ім’я особи, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.
Паспорт для виїзду за кордон, оформлений особі у віці від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, ЗА УМОВИ ПРИСУТНОСТІ ОСОБИ, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, оскільки під час видачі необхідно пройти процедуру верифікації.
Чи можна оформити паспорт громадянина України у формі картки за кордоном?
Так, громадяни України, які знаходяться за кордоном, мають можливість звернутись до розміщеного за межами України відокремленого підрозділу (філії, представництва) державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, тобто, до відокремленого підрозділу ДП «Документ». Наразі такі підрозділи працюють у Польщі, Словаччині, Туреччині, Чехії, Німеччині та Іспанії.
Звертаємо увагу, що громадянин України, якому під час перебування за кордоном виповнилось 18 років та який не отримував паспорт, може звернутися до відокремленого підрозділу ДП «Документ» для його оформлення вперше лише за наявності у нього документів з фотозображенням (зокрема, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, оформленого засобами Єдиного державного демографічного реєстру, посвідчення особи на повернення в Україну).
Чи можна оформити паспорт для виїзду за кордон за межами України?
Так, це можливо.
Громадянин України може звернутися як до закордонної дипломатичної установи України так і до відокремленого підрозділу ДП «Документ», який розміщений за межами України.
Наразі такі підрозділи працюють у Польщі, Словаччині, Туреччині, Чехії, Німеччині та Іспанії.