28 березня у Рокитнянський відділ Білоцерківської філії КОЦЗ відбувся інформаційний семінар для осіб, що перебувають на обліку служби зайнятості

Дата: 29.03.2023 16:03

На семінарі розглянуто питання щодо чинного законодавства про зайнятість населення, ознайомлено присутніх з активними програми зайнятості населення, зокрема, про можливість отримання мінігранту для відкриття власної справи #єРОБОТА, про програму #Рука_допомоги, яка спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи, про можливість отримання #ваучера для здобуття конкурентноспроможної спеціальності на ринку праці, про залучення безробітних осіб до участі в #Армії_відновлення, тобто до суспільно корисних робіт.

До участі у заході долучилися соціальні партнери служби зайнятості, які активно співпрацюють зі службою зайнятості та постійно інформують населення про свої послуги, надають інформаційну та практичну допомогу, а саме: завідувач сектору "Рокитнянське  бюро правової допомоги" Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія ГОРЬОВА, директор Центру соціальних служб Рокитнянської селищної ради Інна ЩЕРБАНЮК та головний спеціаліст Служби у справах дітей та сім'ї Рокитнянської селищної ради Ірина РАДЧЕНКО.

Ю.ГОРЬОВА ознайомила присутніх на семінарі зі спектром послуг, які надає бюро правової допомоги населенню.

Також представники зазначених служб детально зупинилися на питаннях щодо опіки, піклування над дітьми, усиновлення дітей, сімейні форми виховання та патронатних формах виховання та проєкту патронат над дитиною - як нову форму офіційного працевлаштування.

Адже для людей, які шукають роботу, надання послуг з патронату над дитиною - це теж зайнятість, оскільки здійснюється виплата винагороди за надані послуги, сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя, а відповідно зарахування до страхового стажу. тому на сьогодні є важливим інформування щодо можливостей особистої зайнятості для небайдужих людей.

Модератором заходу була начальник Рокитнянського відділу Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості Лариса ГЛЮЗА.