Правила утримання і догляду за домашніми тваринами!

Дата: 24.03.2023 15:03

Фото без описуПравила утримання домашніх тварин визначені Законом «Про захист тварин від жорстокого поводження» та рішенням Рокитнянської селищної ради «Про затвердження Правил поводження та утримання собак, котів та диких тварин в смт Рокитне», яке було прийняте з метою  покращення санітарного стану селища, загальної безпеки життя і здоров’я громадян, врегулювання відносин у сфері поводження, утримання домашніх тварин, укріплення моральності і гуманності суспільства, захисту від страждань і загибелі тварин від жорстокого поводження з ними.

Згідно даних правил особа, яка утримує домашню тварину, зобов’язана:

• забезпечити домашній тварині необхідні умови, що відповідають її біологічним, видовим та індивідуальним особливостям;
  • дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації жилого приміщення, де утримується домашня тварина (місце постійного утримання) та норм співжиття;
  • забезпечити наявність намордника, повідка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного утримання;
  • забезпечити наявність на домашній тварині елементів з ідентифікуючими позначками;
  • забезпечити своєчасне надання домашній тварині ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення), негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень здоров’ю людині або іншим тваринам і негайно доставляти таку тварину у ветеринарну установу для огляду;
  • запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин;
  • при неможливому подальшому утриманню собак доставити їх у підприємство ветеринарної медицини для вжиття необхідних заходів.

Особи, керівники підприємств, установ, організацій, які утримують собак, котів та диких тварин зобов’язані:

• реєструвати та щорічно перереєструвати собак в районній державній лікарні ветеринарної медицини. Придбані собаки повинні бути зареєстровані в двотижневий термін і мати намордник та нашийник з порядковим номером. При реєстрації та перереєстрації проводиться щеплення собак з 3-ох місячного віку та котів з 6-ти місячного віку проти сказу з видачею власникам реєстраційних посвідчень та ветеринарних довідок про щеплення;
  • в окремих квартирах, де проживає одна сім’я, дозволяється не більше однієї собаки та одного кота. У виняткових випадках дозволяється тримати більше собак і котів при умові письмового погодження мешканців, які проживають на одній сходинковій клітинці та нижнього і верхнього поверхів, а також із дозволу управління ветеринарної медицини.

Забороняється:

• вигулювати собак на території лікувальних, учбових закладів;
  • приводити собак у приміщення магазинів, аптек, їдалень та інших місць загального користування громадян;
  • відловлювати та знищувати приватним особам та дітям собак та котів;
  • надавати ветеринарну допомогу собакам та котам, не щепленим проти сказу;
  • проведення боїв тварин, направляти їх на людей;
  • розведення тварин із спадково закріпленою агресією;
  • примушувати до нападу одних тварин на інших;
  • застосування негуманних методів умертвіння тварин;
  • пропаганда жорстокого поводження з тваринами, заклики до жорстокого поводження з ними, а також пропаганда мисливства в системі дошкільної та загальної середньої освіти;
  • відстріл собак, котів на території населеного пункту;
  • виводити собак із квартир, дворів на вулиці без пластикового пакету для збору фекалій та в стані алкогольного і наркотичного сп’яніння.

Згідно ст. 154  Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил утримання собак і котів»:

Утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) -

тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою повторно протягом року:

• тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людини або її майну, -

• тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин.