У воєнний час підвищується ризик розвитку і поширення інфекційних хвороб: зокрема і через тривале перебування у бомбосховищах серед великого скупчення людей.
Тож вкрай важливо дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень. Це – документ, який визначає перелік обов'язкової профілактичної вакцинації, необхідну кількість доз та оптимальні інтервали їх введення для найефективнішого захисту дітей від хвороб.
Пропуск вакцинації не означає, що треба розпочинати серію щеплень спочатку. Якщо ви або ваша дитина пропустили якусь із доз щеплення, вкрай важливо надолужити пропущені дози якомога швидше. Незалежно від того, скільки минуло часу, потрібно звернутися до лікаря.
Коли і від чого вакцинуватися?
- Гепатит В: протягом першої доба життя, у 2 та 6 місяців.
- Туберкульоз: 3–5 доба життя.
- Кір, паротит, краснуха (у складі комбінованої вакцини): у 12 місяців та 6 років.
- Дифтерія, правець (у складі комбінованої вакцини): у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років.
- Кашлюк (у складі комбінованої вакцини): у 2, 4, 6, 18 місяців.
- Поліомієліт: інактивована вакцина (ІПВ) – у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також 6 та 14 років.
- Хіб-інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.
Дорослі, щеплені за календарем, потребують ревакцинації від дифтерії і правця кожні 10 років: у 26, 36, 46 років і далі.
Перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку і чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років.