Благоустрій населених пунктів

Дата: 20.03.2023 12:10

Фото без описуНавесні починається наймасштабніше прибирання країни. Відповідно до ДСП 173-96 "Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів" (затв. Наказом МОЗ України від 19.06.96 року №173), "Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць" (затв. Наказом МОЗ України №145 від 17.03.11року), ст.22 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", ст.10, 11 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", ст.20 Закону України "Про відходи", ст.20-2 Закону України "Про охорону навколишнього середовища", санітарне очищення територій населених місць повинно бути планово-регулярним і включати раціональне та своєчасне збирання, зберігання, перевезення та видалення, надійне знешкодження відходів відповідно до схеми санітарного очищення, погодженої та затвердженої у встановленому законодавством порядку.

З метою поліпшення санітарного та естетичного стану територій населених пунктів району після зимового періоду експлуатації, приведення у належний санітарний стан територій населених пунктів, упорядкування та організації належного збору твердих побутових відходів (ТПВ), попередження їх негативного впливу на навколишнє природне середовище, виникнення і розповсюдження інфекційних захворювань серед населення, вже з сьогоднішнього дня необхідно проводити заходи, спрямовані на поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів та прилеглих до них територій, приведення в належний санітарний стан підвідомчих та прибудинкових територій, місць масового відпочинку населення, впорядкування братських могил, кладовищ, пам'ятників історії та культури, очищення придорожніх, прибережних смуг річок, озер від сміття, розчищення та упорядкування джерел, ліквідація стихійних сміттєзвалищ.

На превеликий жаль, постійно фіксуються непоодинокі випадки накопичення побутових відходів, які захаращують парки, сквери, ліси, прибережні смуги річок та місця відпочинку, підпалювання сухих рослинних решток і сміття,  дим від яких забруднює атмосферне повітря – все це прояви низького рівня культури окремих громадян, недбале ставлення до оточуючого середовища та до оточуючих їх громадян.

Кожен небайдужий громадянин може зробити свій внесок у спільну справу з благоустрою та санітарної очистки територій, щоб краєвиди  району завжди тішили око і веселили душу, а наші нащадки могли насолоджуватися неповторною красою та унікальністю рідного краю.

Чистота свого краю починається з чистоти власної оселі, вулиці, села, селища, міста.

В. ЛИСТОПАД,
головний спеціаліст відділу