Добровольці — це перші помічники професійних пожежних, які реагують на пожежі та надзвичайні ситуації, що виникають на території їх громади

Дата: 16.03.2023 16:20

Фото без описуДобровільна пожежна охорона. Що це?

Нині в Україні активно створюють добровільні пожежні підрозділи. Якщо пояснювати простими словами, це команда з мотивованих жителів громади, які хочуть подбати про безпеку, свою та односельців. Вони не мають цілодобово чергувати, як це роблять професійні пожежні, не повинні йти з основного місця роботи, але мають техніку, спецодяг та спеціальні знання для оперативного реагування на небезпечні події, пожежі та надзвичайні ситуації.

Добровільна пожежна команда — це люди, які першими (іноді навіть швидше за самих пожежних) прибувають на місце пожежі й ухвалюють рішення про те, чи залучати підрозділи ДСНС, чи ні. Вони так само, як і рятувальники ДСНС, включені до планів залучення сил і засобів цивільного захисту для реагування на пожежі, надзвичайні ситуації та інші небезпечні події.