Поліція Київщини закликає батьків захистити дітей від ворожих проявів підозрілих субкультур
ПВК «Редан» – це напрямок молодіжної субкультури, який поширився у лютому 2023 року. Штучне поширення цієї субкультури – є російською інформаційно-психологічною операцією.
Мета — використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні, повідомляє Поліція Київської області.
Тож оперативні служби разом із Кіберполіцією встановлюють джерела фінансування, адміністраторівцих інформаційних каналів та організаторів масових заходів. На сьогодні вже заблоковано 18 каналів та груп.
«Провокування конфліктів і масових бійок між підлітками – таку мету ставлять перед собою організатори зібрань молоді», – пояснюють у поліції.
Загалом протягом двох днів у різних регіонах держави відбулося близько 30-ти зібрань. Правоохоронці оперативно відреагували і не допустили конфліктних ситуацій між підлітками.
Учасники таких неформальних груп мають довге фарбоване волосся. Новий напрямок молодіжної субкультури ПВК «Редан» засуджує насильство зі сторони інших субкультур та виступають за індивідуальний стиль.
Для ідентифікації члени такого руху використовують символіку павука, мають довге волосся та одяг стилю оверсайз.
«Аби не дати ворогу успішно провести свою ІПСО і застерегти дітей від необдуманих вчинків, ми спілкуємося із адміністраціями та педагогічними колективами навчальних закладів, але головне: ми звертаємося до батьків і закликаємо їх бути друзями своїх дітей, проводити з ними більше часу, підтримувати їх, цікавитися, з ким вони спілкуються і як проводять дозвілля», — зазначив начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан.
Що ж робити батькам, у цій ситуації:
- Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її.
- Якщо дитина розповідає куди вона ходить та як проводить свій час. Проявіть якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.
- Опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах.
- Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася.
- «Познайомтеся» з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.
- Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.
- Зосередьтеся на тому, щоб показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони, допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.
- Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).
ПАМ’ЯТАЙТЕ, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється. Поліція Київщини вкотре закликає батьків спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їх коло спілкування, поведінку, способи проведення дозвілля.