Оформити документи за кордоном - просто: у яких країнах працює український «Паспортний сервіс»

Дата: 01.03.2023 11:12

Через повномасштабну війну, розв’язану росією рік тому, за межами України опинилися декілька мільйонів наших громадян, значна кількість яких перебуває там взагалі без паспортних документів або з такими, термін дії яких вже закінчився. Це створює чималі незручності як для самих громадян, так і для органів місцевої влади.

За рішенням Уряду ДП «Документ», що належить до сфери управління Державної міграційної служби України, продовжує реалізовувати експериментальний проєкт, щоб швидко і зручно забезпечити українців за кордоном дійсними документами.

Тож на сьогодні завдяки спільним зусиллям ДМС, МВС та МЗС підрозділи «Паспортного сервісу» вже доступні у чотирьох містах Польщі (Варшава, Краків, Ґданськ, Вроцлав), у Туреччині (Стамбул), Словаччині (Братислава) та Чехії (Прага).

Там українці можуть отримати такі послуги, як:

• оформлення ID-картки чи закордонного паспорта (у тому числі замість втраченого або викраденого);
  • обмін ID-картки чи закордонного паспорта (у зв’язку з закінченням строку дії, зміною інформації, непридатністю до використання);
  • обмін паспорта зразка 1994 року на ID-картку (за бажанням чи у разі непридатності);
  • одночасне оформлення закордонного паспорта та ID-картки;
  • обмін посвідчення водія.

ДМС і надалі продовжуватиме створювати умови зручного оформлення паспортних документів українцям по всьому світу.

Наближаємо перемогу разом!