Розпочато прийом план-схем розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур.

Дата: 13.02.2023 13:25
Кількість переглядів: 255

Фото без описуДля отримання якісного з високою сортовою чистотою насіння при вирощуванні перехреснозапильних сільськогосподарських культур (жито, тритикале, гречка, кукурудза, сорго зернове, соняшник, ріпак, гірчиця, редька олійна, суріпиця, тощо) необхідно дотримуватись норм граничної просторової ізоляції від інших видів, сортів та гібридів цих сільськогосподарських культур.

Питання дотримання норм просторової ізоляції між суб’єктами господарювання регулюється наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.10.2016 № 365 «Про затвердження Порядку узгодження розташування насіннєвих посівів» (далі- Порядок).

З метою правильного оформлення та подачі план-схем до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Головне управління) зупинимося на основних моментах згаданого Порядку.

  • В ньому зазначено, що відповідно до запланованого обсягу виробництва насіння та садивного матеріалу суб’єкт насінництва та розсадництва узгоджує питання не висівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані в межах норм просторової ізоляції. За результатами узгодження може укладатися угода про не висівання споріднених перехреснозапильних рослин, а також про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення на земельних ділянках в межах норм просторової ізоляції протягом вегетаційного періоду відповідного року.
  • Норми просторової ізоляції насінницьких посівів перехреснозапильних культур наведені нижче.
  • Згідно пункту 5 Порядку суб’єкти насінництва та розсадництва мають право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів першого покоління) перехреснозапильних культур перед іншими суб’єктами господарювання, що здійснюють товарне сільськогосподарське виробництво.

Під правом на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів розуміють, що в разі подання суб’єктом насінництва та розсадництва плану-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин до відповідного територіального органу Держпродспоживслужби, інші суб’єкти господарювання не мають права розміщувати посіви споріднених перехреснозапильних рослин на відстані в межах норм просторової ізоляції.

  • Подання плану-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин до відповідного територіального органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проводиться не пізніше 1 березня року, в якому здійснюватиметься посів.
  • Суб’єкт насінництва та розсадництва, від якого план-схема надійшла першою, має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів.
  •  Підставою для відмови в наданні переваги при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин є відсутність суб’єкта насінництва та розсадництва у Державному реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва.

Інформуємо, що відповідно статті 13 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» суб’єкти насінництва та розсадництва мають право вимагати відшкодування завданих збитків від перехресного запилення посівів перехреснозапильних культур іншим сортом внаслідок порушення їхнього права на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів.

Звертаємо вашу увагу, що дотримання Порядку включено в перелік питань щодо проведення заходів державного нагляду (контролю). Недотримання вимог Порядку вважається порушенням вимог законодавства в сфері насінництва та розсадництва.

Нагадуємо, що план-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур, завірені підписом і печаткою, для отримання права на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів, суб’єкти насінництва та розсадництва Київської області можуть подати до 1 березня 2023 року  Головному управлінню за адресою: 0328, м. Київ, бул. Саперно- Слобідська, 8,тел. (044)4958861 відділ контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна.

 

Державний інспектор відділу контролю
в сфері насінництва та розсадництва та якості зерна
Управління фітосанітарної безпеки
Головного управління Держпродспоживслужби
в Київській області 
Роман КУЗНЯК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь