ПРО ПРОВЕДЕНИЙ ЗАХІД ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Дата: 02.11.2022 16:20

02 листопада 2022 року у Рокитнянській районній філії Київського обласного центру зайнятості за участі представників Благодійного фонду "Право на захист" Право на захист Олени ЗАЙЦЕВОЇ та Анастасії ЯКОВЛЕВОЇ, які опікуються захистом прав постраждалих від збройної агресії проти України, головного спеціаліста відділу охорони здоров'я та соціального захисту населення Рокитнянської селищної ради Тетяни ПОГАСІЙ відбувся інформаційний захід для внутрішньо переселених осіб.

Учасникам заходу довели інформацію щодо розміщення ВПО в різних регіонах України, про дію урядової програми "Прихисток", про соціальні виплати, про гуманітарну допомогу та про юридичну підтримку з питань, пов'язаних із вимушеним переміщенням, про можливість отримання грошової допомоги від УВКБ ООН з 1 вересня 2022 року (якщо особа не отримувала допомоги від інших міжнародних організацій, отримає виплати у розмірі 13200 гривень за 6 місяців на кожного члена родини у разі їх успішної реєстрації).

Заступник директора філії Надія ПУСТОВІТ ознайомила учасників семінару із змінами у законодавстві про зайнятість населення, зокрема, про Закон України від 21.09.2022 № 2622-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці".

По завершенню заходу учасники отримали кваліфіковану допомогу з юридичних питань та оформлення соціальних виплат.

В цілому, захід був насиченим та жвавим у спілкуванні, адже піднімалися питання життєзабезпечення тих, хто нині потребує найбільшого захисту та допомоги - людям, які через воєнні дії, були змушені залишити все і переїхати у більш спокійні регіони.