РОКИТНЯНСЬКИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Дата: 17.10.2022 13:35
Кількість переглядів: 381

Фото без описуНа Київщині торгують свіжою рибою невідомого походження без документів, які підтверджують законність її придбання та сертифікату якості. Переважна кількість такої риби здобута браконьєрським шляхом.

Продавці мають право продавати рибу лише після проведення аналізів лабораторії і отримання сертифіката якості як свідоцтва придатності риби до вживання. На руках у реалі - заторів риби також повинна бути накладна, в якій зазначено, де придбано рибу. Але, на жаль, часто риботорговці, особливо на стихійних ринках, ці вимоги ігнорують.

Чому не рекомендовано купувати рибу на стихійних ринках?!

По-перше, купуючи рибу на стихійних ринках з рук без документів, невідомого походження та невстановленої якості (як правило, незаконний вилов), покупці підтримують  браконьєрів, і тим самим, стимулюють  їх до нових правопорушень.

Навіть якщо риба виловлена із дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства, її можна використовувати лише для особистого споживання та заборонено продавати.

По-друге, неорганізовану торгівлю ніхто не контролює. Якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють. Продукти, які безконтрольно реалізуються, не проходять лабораторний контроль, відсутні документи, які свідчать про їх безпеку і якість. Також часто продавці не проходять обов’язкові профілактичні медичні огляди (особових медичних книжок) та немає можливості дотримуються правил особистої гігієни (торгують із брудними руками, бо помити їх ніде). Купуючи продукцію без відповідних документів у місцях реалізації, покупець наражає себе на небезпеку, зокрема, отруєння, інфекційні захворювання та смертельну хворобу - ботулізм.

Експерти запевняють, що відрізнити інфіковані продукти від якісних неможливо. Серед рибних продуктів у зоні ризику: в'ялена, копчена та солона риба, а також рибні консерви. В Україні випадки ботулізму спричинені в основному споживанням в'яленої риби. Медики звертають увагу на те, що найчастіше збудник ботулізму перебуває в риб’ячих нутрощах, з яких токсин і проникає в м’ясо. Тому найнебезпечнішим є вживання ікри та м’яса біля ребер.

Риба може заразитися бактеріями ботулізму різними шляхами:

-     в природних умовах, оскільки резервуаром інфекції є пісок або ж річковий мул;

-     неправильне зберігання пораненої риби на ґрунті, перевезення навалом, без тари;

-     без проходження належної термічної обробки. Бутолоксин (токсин ботулізму) гине лише при кип’ятінні (120° С) і тільки через 30 хвилин;

-     при солінні, адже сіль не вбирає токсин, а лише пригнічує розмноження інфекції.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати.

Законодавством передбачено адміністративну відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу, а саме стаття 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає, що:
Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу - тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

Тобто мінімальний штраф за торгівлею рибою без документів, які підтверджують законність її придбання та сертифікату якості, на сьогоднішній день складає 510 гривень.

Адміністративні матеріали за порушенням даного порядку в межах Київської області складають інспектори Держпродспоживслужби в Київській області, Київоблрибоохорони та Національної поліції, питання про притягнення до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення вирішується в судовому порядку.

Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей!!!

 

Олег  АНДРУШКО
Головний спеціаліст сектору безпечності харчових продуктів
та ветеринарної медицини Рокитнянського відділу
Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь