Алгоритм дій при виявленні ВНП

Дата: 13.10.2022 13:19

Для населення: при виявленні ВНП (боєприпасу, схожого на нього предмету, іншого невідомого та підозрілого предмету):

• Не підходити.
  • У жодному разі не чіпати.
  • Не користуватися поблизу засобами зв’язку та іншими електронними приладами (дистанційне управління тощо).
  • Не намагатися самостійно огородити підозрілу знахідку, треба запам’ятати місце виявлення даного предмету.
  • Повернутися у тому напрямку в якому прийшов – не поспішаючи крок у крок на відстань не менше 100 м.
  • Терміново повідомити про знахідку до оперативних служб за телефонними номерами «101» або «102»
  • Повідомити оточуючим про можливу небезпеку, а також розповісти, що до даного місця не можна наближатися.

Для батьків:

• Треба пояснити дітям, що не лише боєприпаси, а й інші зовні «безпечні» незнайомі речі можуть бути вибухонебезпечними. Вони можуть бути самих різних форм та кольору. Навіть іграшка, коробка з-під цукерок тощо, можуть виявитися замаскованою вибухівкою.
  • Необхідно розповідати дітям, що не можна наближатися до незнайомих речей (навіть іграшок), а тим більше не чіпати жодні чужі предмети.
  • Дитина повинна знати, що відходити від даного місця необхідно у напрямку звідки прийшов, а також слід повідомити про небезпечну знахідку дорослих.
  • Не знімати знахідку на телефон.
  • Головне правило – якщо це не твоя річ, не чіпай її!

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області