ОБСЛУГОВУВАННЯ ДИМОВИХ ТА ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ КАНАЛІВ В БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКАХ
Періодичній перевірці і прочищенню підлягають згідно, розділу 5 п. 6.8 Правил безпеки систем газопостачання (далі ПБСГ):
- димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, - не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, - два рази на рік (навесні і восени);
- димоходи опалювально-варильних печей не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону;
- димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит (залежно від матеріалу) - не рідше ніж один раз на 6 місяців (цегляні, цегляні і азбестоцементні, цегляні і керамічні димоходи) і не рідше ніж один раз на рік (металеві - з товщиною стінки не менше 3 мм, азбестоцементні, керамічні та із жаростійкого бетону).
Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік.
Повторні перевірки димових і вентиляційних каналів в житлових будинках можуть виконуватися власниками будинків або іншими організаціями, які мають підготовлений персонал, технічне оснащення і дозвіл на проведення таких робіт від органів Держнаглядохоронпраці .
Перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів оформляється актом. Один примірник акту повинен передаватися ПБСГ для контролю за його виконанням та для прийняття рішення про відключення приладів з непридатними для експлуатації димоходами.
У разі невиконання вимог чинного законодавства України в частині перевірки димових та вентиляційних каналів, та надання Кагарлицькому відділенню відповідних актів, при проведенні перевірки тяги в димових та вентиляційних канатах та при відсутності тяги, у відповідності до ПБСГ можуть бути відключені від газопостачання об'єкти споживачів.