ЯКІ ЩЕПЛЕННЯ СЛІД РОБИТИ ДІТЯМ?
У нашій країні дітей вакцинують відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень.
Цей документ визначає, від яких захворювань діти мають бути обов’язково щеплені, у якому віці слід починати вакцинацію, скільки доз вакцини та з яким інтервалом необхідно ввести.
Обов’язковою є вакцинація від 10 небезпечних захворювань:
- кашлюк
- дифтерія
- правець
- кір
- паротит
- краснуха
- туберкульоз
- гемофільна інфекція типу b (ХІБ-інфекція)
- поліомієліт
- гепатит В.
Розрізняють первинну і бустерну (підтримувальну) імунізацію, або ревакцинацію.
Першими щепленнями, які отримує дитина, є вакцини від гепатиту В та туберкульозу. Зазвичай, їх роблять безпосередньо у пологовому будинку.
2 місяці
Наступне щеплення малюк отримує у двомісячному віці. Це перша доза вакцини від шести інфекцій: гепатиту В, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та ХІБ-інфекції. Усі шість компонентів можуть входити до складу однієї дози комбінованої вакцини, наприклад, бельгійського препарату Інфанрикс Гекса або його французького аналогу Гексаксим.
4 місяці
У 4 місяці малюк іде за наступною дозою імунітету. Цього разу потрібна п’ятикомпонентна вакцина: від дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та ХІБ-інфекції. Приклади п’ятикомпонентних вакцин: Інфанрикс ІПВ Хіб і Пентаксим.
6 місяців
У шість місяців дитині роблять третю дозу вакцини від дифтерії, правця, кашлюка і поліомієліту - Інфанрикс ІПВ або Тетраксим. В тому ж віці на часі отримувати третю дозу вакцини від гепатиту В. Зазвичай, це Енджерикс В.
12 місяців
У рік дитина отримує першу дозу вакцини від кору, паротиту і краснухи. Наприклад, Пріорикс. І третю ревакцинацію від Хіб-інфекції, наприклад, вакциною Хіберикс.
18 місяців
У 18 місяців настає час бустерної вакцинації від дифтерії, правця, кашлюка та поліомієліту. Робиться одна доза комбінованої вакцини Інфанрикс ІВП або Тетраксим. Або комбінація двох вакцин: наприклад, трикомпонентного Інфанрикса та моновакцини Імовакс поліо.
Після цього малюк є захищеним від найнебезпечніших інфекцій, і час наступної ревакцінації настає у 6 років.
6 років
У 6 років, перед першим класом, дитина отримує другу дозу вакцини КПК (від кору, паротиту і краснухи, наприклад, Пріорикс), і п’яту бустерну дозу вакцини від дифтерії, правця і поліомієліту. Для цієї ревакцинації підходять вакцини Тетраксим, Бустрикс, Бустрикс поліо, Інфанрикс, Інфанрикс + ІПВ, Імовакс поліо.
Діти старші 14 років і дорослі
У 14 років потрібна чергова ревакцинація від поліомієліту (моновакциною, наприклад, Імовакс Поліо), а у 16 років – бустерна імунізація від дифтерії та правця. У цьому випадку підходить вакцина Бустрикс.
Після 16 років ревакцинація від дифтерії і правця потрібна кожні 10 років. Тільки так ви можете бути впевнені в захисті від цих небезпечних інфекцій.
Усі обов’язкові щеплення з Національного календаря фінансуються державою, централізовано закуповуються і постачаються до закладів первинки.
Окрім обов'язкових, існують ще так звані рекомендовані щеплення, які МОЗ України наполегливо рекомендує робити, але вони не фінансуються з державного бюджету.
Це щеплення від:
- ротавірусної інфекції
- вітряної віспи
- пневмококової інфекції
- гепатиту А
- менінгококової інфекції
- грипу
- папіломавірусної інфекції.
Наше завдання, як медичного закладу, в тому, щоб допомагати сім'ям ростити здорових щасливих дітей і вважаємо, що вакцинація є однією з найважливіших умов формування міцного здоров'я.
Будьте здорові і обов'язково робіть щеплення усім членам родини!
Ми живемо в такий час, коли ми можемо дати своїм дітям і близьким надійний захист від небезпечних інфекційних хвороб.
Тож не гайте часу та вакцинуйтесь самі і вакцинуйте своїх дітей.