БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ ВІД ПОЖЕЖ

Дата: 12.07.2022 15:35

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. У більшості випадків пожежі в екосистемах виникають восени, коли громадяни випалюють сухе листя, сміття та рослинність на власник подвір’ях та земельних ділянках. Через пориви вітру вогонь часто перекидається на суху рослинність, тим самим знищуючи велику площу трави та завдає великої шкоди природньому довкіллю.

Спалювання сухої рослинності в Україні вже стали свого роду національною катастрофою. З початку 2022 року на території Білоцерківського , виникло близько 600 пожеж. У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах – сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки. Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області закликає жителів і гостей селища суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі та не провокувати виникнення пожеж в екосистемах; берегти унікальну флору і фауну.

• не залишайте непогашеними багаття в лісі;

• не кидайте не загашені сірники і недопалки на суху лісову підстилку;

• не випалюйте сміття на присадибних ділянках;

• не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями;

• покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління;

• пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею;

• слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем.

Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах – негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.