ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Дата: 29.06.2022 08:38

З початку 2022 року на водних об’єктах області загинуло 17 осіб в порівнянні за аналогічний період 2021 року 27 осіб. Протягом 2021 року на території Київської області на водних об’єктах загинуло 120 осіб.

Основними причинами загибелі людей на водних об'єктах залишається необережне поводження на воді.

Правила поведінки на воді:

• Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності зможе надати допомогу тому, хто потрапив у біду.

• Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

• Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми в школі, вдома, у дитячих оздоровчих установах, а також через засоби масової інформації.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

• правильний вибір та обладнання місць купання;

• навчання дорослих і дітей плаванню;

• суворе дотримання правил поведінки під час купання й катання на плавзасобах;

• постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Загальні правила поведінки на воді:

• Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

• Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

• Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек, при температурі води – не нижчою за +18°С, t° повітря – не нижчою за +24°С.

• Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.

• Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5–2 години.

• Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

• У воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.

• Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

• Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

• Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна й достатній глибині водоймища.

• Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

• Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не гоніться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.

На воді забороняється:

• Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.

• Вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.

• Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

• Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

• Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.

• Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання.

• Вживати спиртні напої під час купання.

• Забруднювати воду й берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання.

• Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.

• Допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

• Подавати помилкові сигнали небезпеки.

• Дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса.

• Купання дітей без супроводу дорослих.

Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області