Пенсійний калькулятор дає нам можливість прорахувати майбутню пенсію від держави. Завдяки цьому у нас є можливість побачити на яку суму ми можемо розраховувати. 

Це потрібно враховувати при створенні фінансового плану та при формуванні власних заощаджень на майбутнє. В довгостроковому плані ми визначаємо бажаний рівень щомісячних витрат після закінчення нашої трудової діяльності. 

Далі визначаємо, яку частку цих витрат буде складати державна пенсія, а яку – недержавна.

Яким чином розрахувати майбутню пенсію від держави за віком?
Для того, щоб скористуватись послугою потрібно зареєструватись на вебпорталі Пенсійного фонду України та увійти за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Після цього ви отримаєте інформацію з Реєстру застрахованих осіб щодо ваших персональних даних (ПІБ, дата народження, стать) та даних вашої трудової діяльності згідно Системи персоніфікованого обліку фонду. 

Далі є можливість визначити умови розрахунку пенсії, а саме:
обрати алгоритм розрахунку – за введеними даними або з урахуванням стажу, який буде набуто на дату настання пенсійного віку;
актуалізувати дані трудової діяльності – доповнити періоди трудової діяльності з визначенням заробітної плати та відредагувати суми щомісячного заробітку (за потребою);
виконати розрахунок пенсії (кнопка «Зберегти та розрахувати»).

Після того, як проведений розрахунок, ми можемо переглянути розмір пенсії з урахуванням страхового стажу на дату розрахунку та протокол розрахунку.

Кількість розрахунків пенсії (з урахуванням різних змін даних) не обмежена. В мережі є також й інші пенсійні калькулятори за допомогою яких ви можете розрахувати майбутню пенсію. Та порівняти пенсію від держави з альтернативною пенсією.