Це свято засноване ЮНЕСКО в 1999 році. Головна мета цього дня – підтримати самобутність та важливість кожної мови та її важливість для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави.

26 жовтня 1999 на Генеральній конференції ЮНЕСКО було оголошено про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності. Для цього було засноване міжнародне свято, що відзначається 21 лютого. Датою свята обрали день протестів у Бангладеші 1952 року, коли влада жорстоко придушила акцію проти заборони бенгальської мови в країні. З 2000 року День рідної мови щорічно відзначають в Україні.

До Міжнародного дня рідної мови в Запрудянській бібліотеці-філії була проведена літературна година “Українська мова – це душа народу”, на яку були запрошені користувачі бібліотеки  - учні 3 класу місцевої школи.

 

До Міжнародного дня рідної мови в Маківській бібліотеці-філії була проведена інформаційна година “‘Ой яка чудова українська мова‘‘. На заході були присутні дітки дитячого садка та учні 3 класу місцевої школи.