16 лютого 2022 року працівники бібліотек Рокитнянської громади разом з працівниками Центру професійного розвитку педагогічних працівників освіти та активною учнівською молоддю Рокитнянської громади (члени незалежної організації дітей Рокитнянщини «ФЕНІКС») області взяли участь у екологічному заході «Еко-пікнік», який відбувся за сприяння та участі депутата Рокитнянської селищної ради Ярослава Литвина. «Збереження природи та історії нашого краю - це обов’язок кожного з нас!», - наголосив Ярослав Васильович.

Галина Дідик, завідуюча Синявською бібліотекою-філією ознайомила присутніх з краєзнавчими матеріалами та книгами, які є у книжковому фонді Синявської бібліотеки-філії. Зокрема, з історичним нарисом «Рокитнянщина», історико-краєзнавчим літописом А. Шелест «Синява над Россю», ювілейним виданням «Рокитне» та ін., у яких висвітлюється історія Божої гори та історія встановлення пам’ятного знаку волелюбним Антам та їх вождю Божу. Розповіла легенду «Про князя Божа» та історію Божої гори. Усіх, хто цікавиться історією рідного краю, запросила до бібліотеки поринути у дивовижний світ легенд, переказів, історій про давнє минуле Рокитнянщини.

Всі учасники заходу пройшли екологічною стежкою до руїн замку графів Браницьких, зрозуміли, що вивчати природу, пізнавати її закони краще через безпосереднє спілкування з нею. Куточки природи, історичні пам’ятки настільки вражають своєю красою і аурою, що знову і знову хочеться сюди повертатися.