Декларування доходів громадян є одним з важливих заходів, спрямованих на забезпечення додаткових надходжень по податку з доходів фізичних осіб до бюджету.

Успішне забезпечення процесу декларування залежить від проведення масштабної масово-роз’яснювальної, агітаційної та пропагандистської роботи, завдяки якій збільшується кількість громадян, які добровільно декларують отримані доходи.

Відповідно до п. 164.1 ст.164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (далі ПКУ) базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених розділом IV ПКУ. Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду, зокрема від надання послуг сільськогосподарською технікою (в т.ч. тракторами, комбайнами) по обробці землі.

Підпунктом пп. 165.1.24 п. 165.1 ст.165 ПКУ передбачено, що до загального річного оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи отримані:

  • від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках для ведення особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари.
  • від продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, якщо їх сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (для 2021 року - 300000 гривень).