27 січня 2022 року у читальній залі Публічної бібліотеки відбувся історично-виховний захід для школярів, присвячений Дню пам’яті Героїв Крут.

Цього дня публічну бібліотеку відвідали ліцеїсти 10 класу Рокитнянського ліцею – Малої академії наук з їхнім класоводом Валентиною Іщенко.

Бібліотекар Ольга Гриценко для присутніх старшокласників провела історично-патріотичну годину про криваві історичні події під Крутами. Також Ольга Іванівна ознайомила підлітків з книжково-ілюстративною виставкою під назвою «Легендарний подвиг Героїв Крут» та зробила бібліографічний огляд літератури. Також учасники заходу переглянули документальний фільм «Бій під Крутами».

Метою заходу було вшанування подвигу юнаків, які віддали життя за свободу рідної землі та виховання поваги до історичного минулого українського народу.

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова.

Сміливість та жертовність Героїв Крут зробили їх прикладом для майбутніх поколінь, з ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні, тому героїв Крут називають першими кіборгами.

Дякуємо тогочасним і сьогоденним нашим захисникам за їх героїзм, патріотизм і самопожертву у боротьбі за незалежність!

Будьмо гідними пам’яті героїв. Герої не вмирають, доки ми пам’ятаємо про них!

 

Інформацію підготував відділ культури, молоді та спорту Рокитнянської селищної ради