Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’
З 1 січня 2022 року набрав чинності Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, який затверджено постановою Кабінету Міністрів Украйни від 21.04.2021 №397 "Деякі питання сприяння економічної самостійності малозабезпечених сімей".
Право на отримання допомоги має непрацююча працездатна особа з числа членів малозабезпеченої сім’ї у разі її реєстрації як безробітної в установленому порядку, яка виявила бажання отримати фінансову допомогу для організації підприємницької діяльності.
Це безвідсоткова поворотна фінансова допомога, що надається одноразово у безготівковій формі (оплата матеріалів та обладнання). Її розмір не перевищує 15 мінімальних заробітних плат (на початок 2022 року сума допомоги складає 97500 грн).
Ці кошти надаються у безготівковій формі і можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно повернути. Але сума, що повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску.
Повернення коштів не здійснюється, якщо сума сплачених податків перевищила суму наданої фінансової допомоги, або якщо підприємець працевлаштує у перший рік своєї роботи ще двох безробітних членів малозабезпечених сімей за направленням центру зайнятості/філії.
Пакет документів (заява, бізнес-план, довідка про відсутність або наявність судимості або інших обмежень, договір з постачальником обладнання та матеріалів, рахунок-фактура) подається до того центру зайнятості/філії, де особа зареєстрована як безробітна.
Питання надання такої допомоги вирішується комісією, створеною в центрі зайнятості/філії.
Після розгляду бізнес-плану та позитивного рішення комісії учасник програми має протягом 30 календарних днів зареєструвати ФОП або юридичну особу та укласти угоду про надання фінансової допомоги з центром зайнятості за місцем проживання.
Нова бюджетна програма – це нові можливості для зайнятості населення, створення нових робочих місць, поповнення місцевого бюджету податками від нових бізнесів, залучення додаткових інвестицій у громаду. Держава допоможе кожному безробітному з родини малозабезпечених, який хоче відкрити власну справу.
Рокитнянська районна філія Київського обласного центру зайнятості готова до реалізації вищезазначеної державної допомоги малозабезпеченим сім’ям.