Про семінар-навчання

Дата: 19.01.2022 15:35

19 січня 2022 року завідувач сектору "Рокитнянське бюро правової допомоги" відділу безоплатної правової допомоги Білоцерківського місцевого центру з надання БВПД Юлія Горьова провела семінар-навчання з фахівцями Рокитнянська районна філія Київського обласного центру зайнятості щодо порядку отримання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги фізичними особами, які мають на неї право.

Тому нагадаємо, що безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

Відповідно до Закону України "Про безоплатну правову допомогу", існує первинна правова допомога та вторинна правова допомога.

Безоплатна первинна правова допомога (БППД) включає в себе такі види правових послуг:

надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;

складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних);

надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Право на БППД мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) включає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Право на БВПД мають категорії осіб, які визначені Законом України "Про безоплатну правову допомогу" та іншими законами України.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України, насамперед, мають малозабезпечені особи та особи з інвалідністю, дохід (пенсія тощо) яких не перевищує двох розмірів відповідного прожиткового мінімуму, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, діти, особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, громадяни України - власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості, викривачі корупції, засуджені особи та інші категорії.

Належність до однієї із перелічених категорій осіб слід підтвердити відповідними документами.