Про підсумки роботи за 2021 рік

Дата: 20.01.2022 15:31
Кількість переглядів: 244

Фото без описуРобота Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості спрямована на виконання завдань та функцій, визначених чинним законодавством у сфері зайнятості та соціального захисту населення від безробіття.

Державна служба зайнятості організувала свою роботу з урахуванням прийнятих рішень Уряду та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо запобігання поширенню епідемії, спричинених коронавірусом COVID-19.

На період дії карантинних заходів, обслуговування громадян та прийом документів від клієнтів, у тому числі для фіксації наміру клієнта бути зареєстрованим як безробітним, здійснювалися офлайн.

У порівнянні з 2020-м роком протягом січня-грудня 2021 року зменшилась кількість осіб, які звернулися до служби зайнятості.

Так, послугами Рокитнянської районної філії зайнятості у 2021 році скористалися 1383 особи, які шукали роботу. Із них 716 осіб мали статус зареєстрованого безробітного.

За 2021 рік 106 роботодавців надали інформацію про потребу в працівниках. Загальна чисельність актуальних вакансій протягом 12 місяців 2021 року становила 559 пропозицій роботи, з них 388 укомплектовано.

Рівень укомплектування вакансій склав 69,4%.

За сприяння служби зайнятості роботу знайшли 541 особа, яких працевлаштовано на вільні та новостворені робочі місця. З них 269 осіб - особи, що мали статус безробітного.

Проходили професійне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації 36 безробітних. Професійне навчання проводилося за професіями, що користуються найбільшим попитом на ринку праці та під замовлення роботодавців.

Станом на 01.01.2022 року на обліку в службі зайнятості перебуває 204 особи з числа незайнятих та зайнятих трудовою діяльністю громадян, що шукають роботу, з них 186 осіб мають статус безробітного.

У розрізі населених пунктів найбільша кількість безробітних:

у селищі Рокитне – 83 особи, у селах: Ольшаниця - 22, Синява - 15, Калинівка-10, Житні Гори - 9, Острів - 5, Маківка - 5, Нова Маківка - 5, по 4 особи з сіл: Ромашки, Савинці, Першотравневе, Луб'янка і  Шарки, Запруддя - 3, Насташка - 3, Телешівка - 2, Троїцьке - 2, та по 1 особі з сіл: Бакумівка і Бирюки.

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, працівники сільськогосподарської галузі, кухарі, водії, працівники сфери торгівлі та послуг, представники найпростіших професій, кваліфіковані робітники з інструментом, технічні службовці, фахівці державної службовці та органів місцевого самоврядування, керівники, менеджери.

Станом на 01 січня 2022 року кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості, становила 31 одиницю. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про пропозиції роботи, отримані з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігався на робітників сільськогосподарської галузі (працевлаштовано 66 осіб), спеціалістів державного управління (26 осіб, фахівців охорони здоров"я (10 осіб), транспорту, поштової та кур"єрської доставки (15 осіб), торгівлі (30 осіб), переробної галузі (19 осіб) та ін.

Забезпечення комплексного вирішення питань, пов'язаних з регулюванням зайнятості населення, професійною орієнтацією, працевлаштуванням, соціальною підтримкою тимчасово непрацюючих громадян завжди буде надзвичайно важливим питанням для комплексного розвитку Рокитнянської об'єднаної територіальної громади. Адже здійснення заходів стосовно забезпечення мешканців громади роботою є частиною загальної справи, яка потребує активізації спільних зусиль та підвищення рівня відповідальності всіх сторін соціального діалогу за стан справ у сфері зайнятості.

Мешканці Рокитнянської громади можуть отримати консультації з професійних питань, психологічну підтримку, сприяння у пошуку роботи та проходження профнавчання на замовлення роботодавців, надання консалтингових послуг у сфері ведення та розвитку власної справи, підбору персоналу.

Молоді, яка звертається до філії центру зайнятості, надаються профконсультації з питань стану ринку праці, можливості безкоштовного отримання професій.

3 кінця грудня 2021 року Рокитнянська районна філія Київського обласного центру зайнятості, як і всі базові центри зайнятості/філії Київської області перейшли на нову модель надання клієнтоорієнтованих послуг.

Основною метою запровадження нового підходу є прискорене працевлаштування та повернення до легальної зайнятості, поглиблення співпраці з роботодавцями та іншими учасниками ринку праці.

У рамках реалізації проєкту здійснений перерозподіл функції фахівців служби зайнятості. Введено посаду адміністратора служби зайнятості, який першим зустрічає клієнта і надає йому широкий спектр послуг. Тепер один фахівець може і поінформувати про послуги, і підібрати роботу, і прийняти документи для отримання ваучера, довідок, дозволу на працевлаштування іноземця тощо. З безробітними буде працювати кар’єрний радник; із безробітними, які потребують спеціалізованих послуг – спеціалізований кар’єрний радник.

Нова модель надання послуг спрямована на те, щоб звільнити фахівців від супутніх функцій із нарахування, поточної верифікації, адміністративних, господарських функцій, спрямувавши свій час для надання послуг клієнтам служби зайнятості.

Особлива увага приділяється цифровізації послуг, що надаються службою зайнятості через електронні кабінети шукача роботи та роботодавця.

Також фахівцями філії опрацьовано Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 397. Даний проект буде реалізовуватись з січня 2022 року Державною службою зайнятості, завдяки якому безробітні члени малозабезпечених сімей зможуть отримати фінансову допомогу (15 мінімальних заробітних плат, наразі – це 97 500 грн.) на започаткування власного бізнесу. Допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей  (#РукаДопомоги).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь