19 січня Рокитнящина відзначила третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке має назву Хрещення Господнє, або Водохреще.

У селищі та по селам нашої громади цього дня проводився обряд освячення водойм та купання в річці, або "ходіння на Йордань".

Саме тому у цей день люди згадують подію з життя Ісуса Христа – його хрещення в річці Йордан. Під час обряду хрещення небо розкрилось і явився Дух Божий, що спускався з небес, як голуб, – це на землю з небес зійшов Святий Дух і вказав, що Ісус є Син Божий. Після Хрещення Ісус освятив воду річки Йордан. А обрядом свого Хрещення показав, що всі рівні перед Богом – навіть сам Спаситель.

До обряду Хрещення цього величного дня в селі Троїцьке долучилися і місцеві діячі культури – завідуюча Троїцькою бібліотекою-філією Ірина Запорожець, завідуюча сільським клубом Валентина Киричок та народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Чиста криниця».

Біля місцевого ставка, де власне і проходив обряд Водохреща, співочий колектив презентував обрядовий Водохресний виступ. Було і частування смачною юшкою та іншими українськими стравами. Після обряду освячення води люди охоче зважувалися на занурення у крижану воду, бо вірили у її цілющі властивості. Водохреще відбулося гідно - за всіма обрядами і традиціями. 

Та вже після освячення води й самого обряду хрещення в сільській бібліотеці була представлена тематична книжкова виставка про традиції Водохреща в Україні.

Хрещення, або ж повне занурення у воду, означає духовне очищення людини. І якщо вода очищує від гріхів і хвороб, то книга очищує від поганих думок – робить людину освіченою та розсудливою! Книга, як цілюща вода, живить та дає сил і мудрості жити далі, надихає на добрі вчинки і благі діяння.

Хрещення водою – це символічне відродження. Читання книг - це символічне «хрещення словом»! Тож слово має цілющу силу!

 

 

Інформацію підготувала спеціаліст І категорії відділу культури,

молоді та спорту Рокитнянської селищної ради Алла Нечепоренко