Прогресивна діяльність бібліотек нашої громади

  • 215

14 грудня 2021 року у приміщенні Бирюківської бібліотеки-філії відбулася ознайомча зустріч щодо діяльності бібліотечних закладів нашої громади у сучасних умовах.

Зустріч відбулася за участю депутата Рокитнянської селищної ради Ярослава Литвина, директора комунального закладу “Публічна бібліотека” Людмили Марковської, старости села Бирюки Олега Гончара та завідуючої бібліотекою-філією Зоєю Бублик.

В ході зустрічі було визначено, що на бібліотеки покладена важлива місія з надання доступу до інформації та знань. Зоя Бублик продемонструвала присутнім учасникам зустрічі діяльність ввіреної їй бібліотеки, відкрила її привітну атмосферу та затишок, показала роботу бібліотеки в просторі Інтернету. Та зважила, що головна потреба існування бібліотеки – це розвиток культури та освіти кожного жителя нашої громади. Адже «живу книгу» ніщо не замінить, книга - це доступ до знань!

Людмила Марковська також зазначила, що у сучасному технологічному світі основним конкурентом бібліотек у боротьбі за читачів є Інтернет. Виходячи з цього, бібліотека по-новому організовує свій простір, виробляє інші ціннісні уявлення і норми поведінки всередині бібліотеки, активізує різноманітні засоби комунікацій для залучення читача в активну взаємодію з книгою.

Завдяки цифровізації сфера бібліотечної діяльності в мережевому середовищі зростає – з’являється процес взаємодії віддаленого користувача і бібліотекаря. Форми віртуального спілкування включають телеконференції та інший обмін текстовими повідомленнями, чати, електронну пошту, відеоконференції, спілкування користувача з електронним каталогом, спілкування з віддаленим користувачем тощо.

Зустріч була продуктивною, оскільки було погоджено, що сучасна бібліотека дійсно перетворилася на центр надання різноманітної інформації, який зберігає свій імідж та надає якісні послуги потреб і запитів читачів.

За результатами зустрічі Ярослав Литвин підсумував, що сучасна бібліотека дійсно стала соціокультурним центром громади; наголосив, що діяльність бібліотеки важлива і в час сьогодення в умовах диджиталізації. Тому нині перед громадою стоїть питання щодо збереження усіх бібліотек-філій в умовах децентралізації влади в Україні!